Відмова від прийняття спадщини БЕЗОПЛАТНА ПРАВНИЧА ДОПОМОГА

Відмова від прийняття спадщини

• Переглядів: 1157

Спадкуванням є перехід прав та обов'язків  від фізичної особи, яка померла, до інших осіб. Відповідно до статті 1217 Цивільного кодексу України, спадкування здійснюється за заповітом або за законом. Спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її на підставі.          Спадкоємець за заповітом або за законом може відмовитися від прийняття спадщини протягом строку у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини яка відкривається з дня смерті особи або з дня, з якого вона оголошується померлою.         Для цього спадкоємцю необхідно звернутися із заявою про відмову від прийняття спадщини, яка подається нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

Захист трудових прав осіб з інвалідністю БЕЗОПЛАТНА ПРАВНИЧА ДОПОМОГА

Захист трудових прав осіб з інвалідністю

• Переглядів: 281

Інвалідність - міра втрати здоров'я у зв'язку із захворюванням, травмою (її наслідками) або вродженими вадами, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження життєдіяльності особи, внаслідок чого держава зобов'язана створити умови для реалізації нею прав на рівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.

Передача в оренду невитребуваних (нерозподілених) ділянок у воєнний час БЕЗОПЛАТНА ПРАВНИЧА ДОПОМОГА

Передача в оренду невитребуваних (нерозподілених) ділянок у воєнний час

• Переглядів: 506

Невитребуваною земельною ділянкою є земельна частка (пай), на яку не отримано документа, що посвідчує право на неї, або земельна частка (пай), право на яку посвідчено відповідно до законодавства, але яка не була виділена в натурі (на місцевості).

Як подати заявку про пошкоджене майно у застосунку «Дія» БЕЗОПЛАТНА ПРАВНИЧА ДОПОМОГА

Як подати заявку про пошкоджене майно у застосунку «Дія»

• Переглядів: 255

Тисячі українців із різних міст країни залишились без помешкань через напад російських окупантів. Тому держава підготувала спеціальну ініціативу, щоб відновити все втрачене майно.

Сектор «Козівське бюро правової допомоги» інформує БЕЗОПЛАТНА ПРАВНИЧА ДОПОМОГА

Сектор «Козівське бюро правової допомоги» інформує

• Переглядів: 421

У Комунальній організації «Центр надання соціальних послуг Козівської селищної ради» працівниками Сектору «Козівське бюро правової допомоги» відділу безоплатної правової допомоги Тернопільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги обговорили питання допомоги від Всесвітньої продовольчої програми ООН для мешканців нашої громади та внутрішньо переміщених осіб.

Права та обов’язки внутрішньо переміщених осіб

• Переглядів: 1796

Внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Що робити, якщо пенсійний фонд відмовляє вам у призначенні пенсії за віком? БЕЗОПЛАТНА ПРАВНИЧА ДОПОМОГА

Що робити, якщо пенсійний фонд відмовляє вам у призначенні пенсії за віком?

• Переглядів: 5728

Згідно з Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» право на призначення пенсії за віком мають особи, які досягли пенсійного віку — а це 60 років — та мають необхідний страховий стаж. Станом на 2022 рік потрібно мати не менше 29 років стажу. Цей показник щороку зростає на один рік, й у 2028 році для виходу на пенсію в 60 років потрібно буде мати не менше 35 років стажу.