ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СЕКТОР №3

Контактні дані:

Музичка Мирон Васильович

_______________________________________________________

поштова адреса: вул. Січових Стрільців, 2, кабінет №17 смт. Козова, 47601 (територія Козівського району) тел. 097-183-38-94

електронна скринька: tr9@probation.gov.ua

поштова адреса: вул. Б.Хмельницького,44, кабінет № 47 м. Зборів, 47201 (територія Зборівського району) тел067-145-25-71

електронна скринька: tr8@probation.gov.ua;

Графік роботи:

понеділок - четвер: 09:00 - 18:00

п’ятниця: 09:00 - 16:45

обідня перерва: 13:00 - 13:45

вихідний: субота, неділя

Завдання і функції уповноважених органів з  питань пробації визначені Законом України «Про пробацію», Кримінальним, Кримінальним процесуальним, Кримінально-виконавчим кодексами України та іншими законами України.

ПРОБАЦІЯ - ЦЕ ...

1. забезпечення безпеки  суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень;
  2. надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді);
  3. організація виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі;
  4. пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);
  5. допомога особі, яка готується  до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві.

ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?

1. особа, щодо якої складається досудова доповідь;
  2. особа, засуджена до покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи;
  3. особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт;
  4. особа, звільнена з випробувальним терміном від відбування покарання у виді позбавлення (обмеження) волі;
  5. звільнена від відбування покарання вагітна жінка та жінка, яка має дитину віком до трьох років;

особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі.

ПЕРЕВАГИ ПРОБАЦІЇ:

ДЛЯ ОСОБИ, яка вчинила правопорушення:

1. можливість змінитись без перебування у місцях позбавлення волі (ізоляції від суспільства), підтримка на шляху до змін;
  2. збереження сімейних стосунків та зв’язків у громаді;
  3. збереження роботи та житла;
  4. позитивний соціальний ефект: особа не втрачає соціальні зв’язки та шанс створити сім’ю.

ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА (ГРОМАДИ):

1. убезпечення громади від вчинення повторних злочинів;
  2. справедливе здійснення правосуддя: баланс між карою за вчинене правопорушення, відшкодуванням завданої шкоди та інтересами членів суспільства.

ДЛЯ ДЕРЖАВИ:

1. зниження злочинності;
  2. зниження кількості ув’язнених в місцях позбавлення волі осіб;
  3. позитивний економічний ефект: утримання правопорушника у місцях позбавлення волі набагато дорожче для держави, ніж перебування на пробації; а також залишаючись у суспільстві особа не втрачає роботу та сплачує внески у держбюджет;
  4. дотримання міжнародних стандартів.

ВИДИ ПРОБАЦІЇ:

1. Досудова пробація – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складення досудової доповіді).
  2. Наглядова пробація - здійснення наглядових та соціально-виховних заходів: надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація.
  3. Пенітенціарна пробація - це допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання, влаштування до закладів охорони здоров"я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.

Додатково: запрошуємо до співпраці небайдужих громадян в якості волонтерів пробації.

«Центр пробації» в Тернопільській області запрошує всіх бажаючих для співпраці з уповноваженим органом пробації в якості волонтерів.

• Переглядів: 155

Одним з чинників, які здійснюють негативний вплив на розвиток нашого суспільства і держави є рівень злочинності. Це негативно впливає на безпеку людей, їх життєдіяльність, нормальні відносини в родинах та суспільстві. Для вирішення частини цих проблемних моментів та повернення до нормального законослухняного життя в суспільстві осіб, які вчинили правопорушення, в Україні 2015 році створено систему пробації (Закон України «Про пробацію»). Одним з головних чинників, які можуть забезпечити виконання уповноваженими органами пробації покладених на них завдань і функцій, є налагодження тісної співпраці з громадським суспільством, спільна робота у напрямі соціалізації правопорушників. З цією метою законодавцем передбачена можливість залучення до виконання функцій, покладених на пробацію, волонтерів пробації.

Інформація щодо діяльності центру пробації

• Переглядів: 658

Робоча зустріч працівників Козівської селищної ради та «Центру пробації»

• Переглядів: 756

В Козівській селищній раді відбулась робоча зустріч секретаря Козівської селищної ради Дмитра Барилка та провідного інспектора Козівського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Тернопільській області Ірини Подлецької.