Новини

 

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 року № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19» на період дії карантину:

-залежно від епідемічної ситуації в регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях регіону встановлюється “зелений”, “жовтий”, “помаранчевий” або “червоний” рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 ;

-рівень епідемічної небезпеки встановлюється за результатом оцінки епідемічних показників та визначається рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке розміщується на офіційному інформаційному порталі Кабінету Міністрів України (за посиланням http://covid19.gov.ua).

-“жовтий”, “помаранчевий” або “червоний” рівень епідемічної небезпеки встановлюється на території регіону, в якому наявне значне поширення COVID-19.

Рівень епідемічної небезпеки може змінюватися для всієї території регіону або території окремих адміністративно-територіальних одиниць регіону.

В регіоні, щодо якого відсутнє рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій про встановлення рівня епідемічної небезпеки, застосовуються протиепідемічні заходи, передбачені для “зеленого” рівня епідемічної небезпеки.

-регіоном із значним поширенням COVID-19 вважається регіон, в якому наявна хоча б одна з таких ознак:

завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить більш як 50 відсотків;

середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу становить менше ніж 24 тестування на 100 тис. населення протягом останніх семи днів;

коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 становить більш як 11 відсотків, який обраховується за формулою:

показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 становить більш як 10 відсотків, який обраховується за формулою:

Показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 застосовується у разі реєстрації більше восьми випадків на 100 тис. населення сумарно за останні сім днів.

-у разі відповідності регіону за ознаками регіону із значним поширенням COVID-19 більше ніж п’ять днів підряд Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій збирається позачергово та приймає рішення про зміну рівня епідемічної небезпеки на території регіону або окремих адміністративно-територіальних одиниць регіону з урахуванням результатів оцінки епідемічної ситуації та положень цієї постанови.

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій переглядає рішення про зміну рівня епідемічної небезпеки на території регіону або окремих адміністративно-територіальних одиницях регіону із “жовтим”, “помаранчевим” або “червоним” рівнем епідемічної небезпеки не частіше ніж один раз на п’ять днів.

-у разі віднесення регіону за ознакою завантаженості ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, до регіону із значним поширенням COVID-19, на території регіону встановлюється рівень епідемічної небезпеки:

“жовтий” — у разі завантаженості більш як 50 відсотків кількості ліжок;

“червоний” — у разі завантаженості більш як 75 відсотків кількості ліжок.

-на рівні адміністративно-територіальних одиниць регіону – району або міст обласного значення рівень епідемічної небезпеки обраховується Міністерством охорони здоров’я з урахуванням внеску (частки) окремої одиниці в перевищення кожного окремого показника на рівні регіону:

“зелений” — до 5 відсотків;

“жовтий” — від 5 до 20 відсотків;

“помаранчевий” — від 20 до 50 відсотків;

“червоний” — понад 50 відсотків.

Для розрахунку внеску (частки) використовуються показники коефіцієнта виявлення випадків інфікування COVID-19 та динаміки зростання випадків інфікування COVID-19.

Показник внеску (частки) району або міст обласного значення застосовується, якщо перевищення в регіоні відповідного показника становить більше ніж дві особи на 100 тис. населення.

У разі одночасного перевищення декількох показників рівень епідемічної небезпеки для окремої адміністративно-територіальної одиниці розраховується окремо для кожного показника та встановлюється на підставі найвищого рівня.

“Зелений” рівень епідемічної небезпеки на території усього регіону встановлюється в разі відсутності в ньому ознак регіону із значним поширенням COVID-19 більше ніж три дні підряд.

-у разі виникнення спалаху захворювання внаслідок реєстрації епідемічно пов’язаних між собою випадків (в місцях спільного проживання, спільного навчання тощо) рішення щодо встановлення рівня епідемічної небезпеки приймається з урахуванням епідемічної доцільності.


    На позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 31 липня було прийнято рішення про встановлення рівнів епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

На виконання пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та на підставі оцінки епідемічних показників та з урахуванням обговорення Державна комісія з питань ТЕБ та НС вирішила:

-встановити з 03 серпня 2020 року «жовтий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 у Козівському районі!

Жовта зона (+ обмеження зеленої), забороняється:

відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, крім тих, що надають послуги кризово.

Постанова Кабінету Міністрів від 22 липня 2020 р. №641 набуває чинності з 1 серпняВідповідно до документа, адаптивний карантин в Україні продовжений до 31 серпня 2020 року. Залежно від епідеміологічної ситуації всі регіони буде поділено на декілька зон: зелену, жовту, помаранчеву і червону за рівнем епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Пам’ятайте! За порушення норм, спрямованих на запобігання поширенню COVID-19, встановлено адміністративну та посилено кримінальну відповідальність!  

Аби уникнути захворювання на коронавірусну інфекцію, дотримуйтеся основних правил:  

 – ретельно мийте та дезінфікуйте руки;

 – носіть захисну маску в громадських місцях;

 – уникайте великого скупчення людей та дотримуйтеся соціальної дистанції.


Шановні користувачі, орендарі та власники земельних ділянок!

     Розпочалася сплата земельного податку за 2019 рік.

Термін сплати до  28.08.2020 року.       

Відповідно п. 14.1.72. Податкового кодексу України (ПКУ) земельний податок – це обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок, а також постійних землекористувачів, окрім пільгових категорій населення визначених п. 281.1.ПКУ, а саме:

– інваліди першої і другої групи;

– фізичні  особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

– пенсіонери (за віком);

– ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";

– фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Слід зауважити, що відповідно п. 281.2. ПКУ звільнення  від  сплати податку  за земельні ділянки поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання.

Згідно п. 14.1.136. ПКУ орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності теж є обов'язковим платежем, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем (п. 288.4. ПКУ).

У випадку несплати податку вчасно – буде нарахована пеня.

Всю необхідну інформацію щодо сплати земельного податку ви можете отримати в адмінприміщені Козівської селищної ради за адресою : вул.Грушевського,32.

Бухгалтер з обліку місцевих податків і зборів


УВАГА!!!

Підходить до кінця термін для подання річної декларації

про майновий стан і доходи за 2019 рік

Громадяни та фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, мають право подати декларацію за звітний (податковий) 2019 рік до 1 липня 2020 року. Останній день подання декларації – 30.06.2020. Податкові зобов’язання, визначені такими фізичними особами у деклараціях, мають бути сплачені до 1 жовтня 2020 року.

Нагадаємо, Законом України від 17.03.2020 №533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню орона вірусної хвороби (COVID-19)» встановлено, що річна декларація про майновий стан і доходи за 2019 рік, визначена статтею 179 Податкового кодексу України, подається до 1 липня 2020 року, крім випадків, передбачених розділом IV цього Кодексу, коли така декларація може бути подана пізніше вказаного строку. При цьому вимоги підпункту 49.18.4 пункту 49.18 статті 49 у 2020 році не застосовуються.

Фізична особа зобов’язана самостійно до 1 жовтня 2020 року сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею річній декларації про майновий стан і доходи за 2019 рік. При цьому абзац перший пункту 179.7 статті 179 у 2020 році не застосовується.

Козівське управління

Головного управління ДПС у Тернопільській області


Звертаюся до всіх людей Козівської громади, до їхнього розуму, совісті, відповідальності, громадянської позиції, людяності. Від нашої поведінки, свідомості, нашого розуміння, взаємоповаги, взаємовиручки, нашої любові до ближніх і поваги до них буде залежати, як надалі буде розвиватись ситуація з вірусом COVID-19 в селищі.
Думаймо не лише про себе і про своє «Я», бо я так хочу, а все інше мені ні до чого. На даний час легковажність − поганий товариш. Якщо ви любите своїх рідних і близьких, то дотримуйтесь рекомендацій спеціалістів ВООЗ, медиків, людей, які прикладають сил і старань для того, щоб усі ми змогли якомога з найменшими втратами пройти це випробування і залишитись здоровими.
Якщо ви повернулись з місць, де були зафіксовані випадки захворювання на коронавірус, чи були в контакті з хворими, чи ймовірно хворими на цю недугу, то велике людське прохання − не наражайте на небезпеку інших близьких, знайомих, чи навіть незнайомих вам людей. Самоізолюйтесь на 14 днів. Якщо у вас з’явились будь-які симптоми простуди, а саме: підвищення температури тіла, сухий кашель, нездужання, задишка, закладеність носа, болі в грудній клітці, то не йдіть спершу в лікарню (тому, що ви можете заразити всіх оточуючих), а зателефонуйте своєму сімейному лікарю, який надасть вам рекомендації та всю необхідну інформацію. Якщо почуваєтесь дуже зле, зателефонуйте на швидку медичну допомогу, або ж таки до свого сімейного лікаря, який викличе вам швидку. Не наражайте на небезпеку інших здорових людей. Бо, якщо будемо думати лише про себе, то рознесемо цю хворобу дуже швидко в кожну квартиру, будинок.
Окремо хочу звернутися і до молоді. Карантин – це не канікули, навіть коли надворі прекрасна  погода. Прошу вас більше часу проводити вдома, зі своїми рідними, а вуличні розваги: озеро, автобусна, стадіон та ін., відкласти на «потім». Впевнений, у вас ще буде багато нагод і можливостей розважитися і поспілкуватися у компанії друзів.
Звертаюсь і до батьків дітей та молоді. Будь ласка, проконтролюйте дозвілля синів та доньок, розкажіть їм про небезпеку, яку несе коронавірусна інфекція, поясніть, що в цей час краще і безпечніше побути вдома.
Дуже прошу, подумайте про вищесказане. Бажаю усім вам доброго здоров’я!


ГРАФІК

прийому громадян керівництвом прокуратури

Тернопільської області

Прокурор Тернопільської області

 БОЙКО ПЕТРО ГРИГОРОВИЧ

Вівторок

з 1000 до 1300

 

Перший заступник

прокурора Тернопільської області 

ГОЛОМША МИКОЛА ЯРОСЛАВОВИЧ

Понеділок

з 1000 до 1300

 

 

Заступник прокурора

Тернопільської області 

САВКА МИХАЙЛО ВАСИЛЬОВИЧ

Середа

з 1000 до 1300

 

 

Заступник прокурора

Тернопільської області 

ТАБАКА ЮРІЙ БОГДАНОВИЧ

Четвер

з 1000 до 1300

 

Виконувач обов’язків заступника прокурора

Тернопільської області 

БОЖКО ОЛЕКСАНДР СЕРГІЙОВИЧ

П’ятниця

з 1000 до 1300


Обережно,Борщівник 

— отруйна рослина висотою до двох метрів, а то й більше. Характерними для них є зонтичні суцвіття дрібних білих квіточок, високий ріст і перисті крислаті листя. Рослина невибаглива до умов зовнішнього середовища, живе по берегах річок, на пустирях, вздовж узбіч доріг. Стебло товсте, до півтора метрів у висоту, з площі рослина може займати близько 1 квадратного метра. Борщівник знаменитий високою швидкістю зростання — за добу він може додати 10-12 см у висоту.

Сік рослини містить отруйну речовину — кумарин бергаптен. При попаданні на шкіру він збільшує чутливість до ультрафіолету. Така властивість рослин називається — фототоксичность.
Небезпека полягає в тому, що сам по собі сік борщівника не дратує шкіру. Можна без наслідків отримати значну дозу отрути, але якщо протягом двох діб після цього зазнати впливу сонячних променів, то розвивається опік. Ступінь опіку залежить від кількості соку, що потрапив на шкіру, інтенсивності і тривалості впливу сонячних променів.

Найбільш небезпечний борщівник в період цвітіння, який триває практично все літо. Також ймовірність опіків зростає в ясні сонячні дні

Якщо ви отримали опік борщівником, симптоми будуть залежати від ступеня впливу отрути на шкіру:

 • легке почервоніння;
 • пухирі;
 • глибокі виразки.

В уражених ділянках шкіри людина відчуває свербіж і печіння. Із загальних симптомів спостерігаються млявість, озноб, запаморочення, головний біль. Іноді підвищується температура тіла.
Сильніше реагують на опіки люди зі світлим волоссям і світлою шкірою. Часто від опіків страждають діти.

Перша допомога при опіку борщовиком:

• захистити ділянки дотику шкіри з рослиною від сонячних променів мінімум на дві доби;

• промити уражені місця великою кількістю води з густою мильною піною;

• обробити спиртом або слабким розчином марганцівки (знежирює шкіру, чим послаблює ураження); обробити шкіру пантенолом або іншим засобом від опіків;

• невеликі пухирі краще не чіпати. Якщо вони продовжать збільшуватись – потрібно звернутись до лікаря, щоб він розітнув їх у стерильних умовах;

• вийняти з листа алоє ложкою м’якуш і нанести на уражене місце. Протизапальні і антибактеріальні властивості алое роблять його досить ефективним засобом;

• припарка з листків звичайного садового бур’яну — подорожника, промитого та пропареного дає протизапальний і антибактеріальний ефект;

• змочений водою звичайний пакетик чаю (чорного або зеленого) і прикладений до шкіри, що зудить, полегшує свербіж. Дубильна кислота, що міститься в листі чаю, полегшить свербіння та зменшить запалення тканин;

• тепла ванна з додаванням декількох столових ложок дрібномелених вівсяних пластівців, або звичайного вівсяного борошна підсушує висип і запобігає його перетворенню в пухирі, що зудять. З ванни потрібно вибиратися обережно: намокла вівсянка дуже слизька.

При винекненні пухирів потрібно звернутись до лікаря.

У жодному випадку не розтирайте уражене місце. Так ви можете рознести подразнюючу речовину буквально по всьому тілу. Особливо важливо не доторкатися до обличчя та очей. До того ж розтирання стимулює кровоток, а значить, надходження до ураженого місця нових і нових речовин, що підтримують запалення.

Боротьба з поширенням рослини:

• знищення рослин до появи насіння, бажано з викопуванням і спалюванням коренів (необхідно «квітку-шапку» скосити, намагаючись триматися якомога далі від рослини, одягнувши гумові рукавички);

• точково застосувати гербіциди загальної дії (обробити листя, що залишилося, і додатково залити розчин препарату в порожнисту трубку стебла). Норма витрати рідини — 120 мл на 10 л води.

Запам’ятайте!
Збираючись на прогулянку в ліс або поле, де можуть рости отруйні рослини, надягайте штани й сорочку з довгими рукавами. Дітям потрібно показати рослину і пояснити, що грати поруч з ним небезпечно. Знайдіть офіційне джерело і роздивіться, як виглядають борщівник, вовче лико, болиголов плямистий, анемона, простріл луговий, чистотіл. До всіх цих рослин можлива підвищена чутливість.

Щоб запобігти лиху, будьте обачним.

 

   


До відома управителів багатоквартирних будинків!

     Асоціація управителів житла активно працює над формуванням та розвитком конкурентного та професійного ринку управління багатоквартирними будинками в Україні.   Однією з умов формування професійного ринку управління багатоквартирними будинками в розвинених Європейських країнах є підтвердження фахівцями свого фахового рівня в акредитованих органах сертифікації персоналу.  Так, з 01 січня 2019 року в Україні також  було впроваджено норму з обов’язкової професійної атестації управителів багатоквартирних будинків. Згідно частини 5 статті 18 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» кожен управитель - юридична особа зобов’язаний мати у штаті щонайменше одного найманого працівника, який пройшов професійну атестацію на відповідність кваліфікаційним вимогам професії "менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)", а управитель – фізична-особа підприємець зобов’язаний самостійно пройти професійну атестацію або мати у штаті за трудовим договором щонайменше одного найманого працівника, який пройшов професійну атестацію на відповідність кваліфікаційним вимогам професії "менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)".   Сьогодні в Україні налічується 743 атестованих управителі, які внесені до Загальнодержавного реєстру атестованих осіб, розміщеному на офіційному сайті Міністерства розвитку громад та територій України.  Разом з тим на вітчизняному ринку управління житловим фондом працює значно більше суб’єктів господарювання, що надають послуги з управління (утримання) багатоквартирних будинків і значна частина з них не пройшла професійну атестацію.  Тож, Асоціація управителів житла в умовах карантину спільно з провідними вищими навчальними закладами з різних регіонів України впроваджує дистанційне навчання за курсом: «Менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)» (тривалість курсу становить 72 години).  Після успішного проходження курсу слухачі отримають свідоцтва встановленого зразка та згодом зможуть пройти професійну атестацію на 
відповідність кваліфікаційним вимогам професії «Менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)» в органі сертифікації персоналу              ТОВ «Інститут муніципального менеджменту» (атестат про акредитацію Національного агентства з акредитації України № 6О042 від 28.11.2019 року).  В травні та червні планується проведення онлайн курсу для чотирьох груп слухачів.  Зважаючи на вищезазначене, в умовах запровадженого карантину, відсутності міжміського сполучення, заборони на проведення масових заходів, Асоціація управителів житла сприяє фахівцям сфери управління багатоквартирними будинками у проходженні  навчання та професійної атестації дистанційно, не покидаючи свого міста. 


УВАГА! АВАРІЙНІ РОБОТИ!
Шановні мешканці селища Козова!
Згідно з інформацією КП“Козова комунсервіс ” повідомляємо, що у зв’язку із заміною аварійної ділянки з водопостачання буде припинено водопостачання на два дні  з 21 по 22 травня 2020 року по таких вулицях:
М.Грушевського;
Л.Курбаса;
Народичівська;
Т.Бордуляка;
І. Франка;
Дружби;
Б.Хмельницького;
Герети;
Шкільна;
Гвардійська;
Дорошенка;
Роксолани; 
Ювілейна;
Пушкіна;
Зацного;
Рильського.
Запасіться водою!
Просимо вибачення за тимчасові незручності.


До відома пасічників Козови!

Козівська селищна рада повідомляє ,що відповідно до Порядку реєстрації пасік, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики України і Української академії аграрних наук від 20.09.2000 року №184/82 пасіка підлягає реєстрації за місцем проживання фізичної особи або місцезнаходженням юридичної особи, яка займається бджільництвом.

Реєстрація пасік проводиться на підставі заяви фізичної чи юридичної особи незалежно від форми власності у заяві про реєстрацію пасіки зазначаються назва та адреса заявника, кількість бджолосімей.

Під час реєстрації пасік проводиться їх обстеження районними управліннями ветеринарної медицини.


До відома пасічників Козови!

З метою оперативного реагування на випадок отруєння бджіл внаслідок застосування пестицидів та агрохімікатів на посівах сільськогосподарських культур, просимо надавати в селищну раду інформацію про випадки отруєння бджіл засобами захисту рослин.


Інформаційна кампанія щодо боротьби з поширенням COVID-19

https://fex.net/ru/s/selm1yf 

https://fex.net/ru/s/poypa3m

https://covid19.com.ua/

https://nszu.gov.ua/


 


УВАГА! АВАРІЙНІ РОБОТИ!

Шановні мешканці селища Козова!


Згідно з інформацією КП“Козова комунсервіс ” повідомляємо, що  у зв’язку з ліквідацією прориву вітки водовідведення по вул.Герети на один день –31 березня 2020 року буде припинено водопостачання по таких вулицях:

 • М.Грушевського;
 • Л.Курбаса;
 • Народичівська;
 • Т.Бордуляка;
 • І. Франка;
 • Дружби;
 • Б.Хмельницького;
 • Герети;
 • Шкільна;
 • Гвардійська;
 • Дорошенка.

Запасіться водою!
Просимо вибачення за тимчасові незручності.

 


від 18 березня 2020 року  №  16

 

Про додаткові заходи щодо запобігання

занесенню та поширенню коронавірусної

інфекції на території смт Козова

 

 

         На виконання рішення місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Козівській районній державній адміністрації від 16.03.2020р.  №  6, з метою попередження розповсюдження захворюваності на гостру респіраторну інфекцію, спричинену коронавірусом СОVID-19, керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2020р. № 215 «Про запобігання та поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» :

 

 

1. Керівникам підприємств, установ, організацій та закладів на території селища Козова незалежно від форм власності, жителям селища:

   1.1.  Тимчасово обмежити доступ до державних установ.                        

   1.2. Вжити заходів щодо обмеження доступу до адміністративного приміщення Козівської селищної ради по  вулиці Грушевського, 32.

   1.3.Призупинити проведення службових нарад з великою кількістю учасників, засідань за «круглим столом», семінарів до поліпшення епідеміологічної ситуації в селищі.

   1.4. Обмежити відрядження працівників.

 

2. Депутатам Козівської селищної ради рекомендувати:

   2.1. Обмежити прийоми громадян та тимчасово скасувати зустрічі з великою кількістю виборців (більше 10 чол.).

   2.2 Організувати прийом звернень громадян через телефонний зв’язок та електронну пошту.

                                   

3. Заборонити з 18 березня 2020 року  до 03 квітня 2020 року:

   3.1. Проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

    3.2. Роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе, тощо ) торгівельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торгівельного і побутового обслуговування населення, крім роздрібної торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв’язку , провадження банківської та страхової діяльності, а також торгівельної діяльності і діяльність надання послуг з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту. Реалізацію всіх харчових товарів (за виключенням м'яса та риби) здійснювати фасованими та упакованими.

    3.3. Роботу промислових ринків та закладів торгівельної мережі, які займаються реалізацією промислових товарів.   

3.4. Діяльність  закладів культури та спорту.

                              

4. Зобов’язати керівників комунальних підприємств Козівської селищної ради «Козова комунсервіс» (Чорний І.І.) та «Благоустрій» (Медвідь Б.І.) вжити наступних заходів (відповідно до видів послуг):

    4.1. Обмежити доступ клієнтів до центрів обслуговування надавачів комунальних послуг. Максимально перевести обслуговування клієнтів в онлайн режим. 

    4.2.  Забезпечити своїх працівників засобами індивідуального захисту.

    4.3. Обмежити пересування працівників (контролери та ін.) по території селища. Запровадити дистанційний режим роботи працівників.

    4.4. Організувати дистанційну форму роботи для працівників.

    4.5. Забезпечити проведення дезінфекційних заходів у приміщеннях.

    4.6. Забезпечити здійснення виробничого лабораторного контролю за якістю питної води централізованих джерел водопостачання, погодити графіки відбору проб та показники, за якими здійснюються дослідження, з територіальними органами Держпродспоживслужби.

    4.7. Інформувати Держпродспоживслужбу про результати відомчого лабораторного контролю води питної з централізованих джерел водопостачання.

    4.8. Забезпечити здійснення інформування населення, органів влади та Держпродспоживслужби про прориви, поломки, відключення води, відхилення від графіка вивезення твердих побутових відходів.

    4.9. Розробити та погодити плани дій на випадок аварійних ситуацій.

    4.10. Забезпечити запас засобів для очистки, дезінфекції води на випадок аварійних ситуацій. Визначити резервні джерела водопостачання, способи та технічні можливості доставки питної води населенню.

    4.11. Забезпечити дотримання зон санітарної охорони джерел водопостачання.

    4.12. Забезпечити негайне інформування органів місцевого самоврядування та управління Держпродспоживслужби у випадку виявлення відхилень якості води від вимог ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

 

    5. Власникам та керівникам закладів незалежно від форм власності, які продовжують працювати, забезпечити обслуговуючий персонал особистими засобами захисту та дотримуватися рекомендацій щодо проведення заходів по дезінфікуванню приміщень. Додатково проводити вологі прибирання та провітрювання приміщень.

 

6. Попередити керівників закладів, установ, організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, а також інших суб'єктів підприємницької діяльності про персональну відповідальність за невиконання цього розпорядження згідно з чинним законодавством України.

7. Доручити спеціалісту з організаційних питань селищної ради забезпечити широке анонсування та висвітлення інформації про тимчасове зупинення роботи об’єктів загального користування, розташованих у селищі Козова.

8. Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.

 

                      Козівський

                селищний голова                                         Адамів Я.Б.

__________________________________________________________________________________________

УВАГА!

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ МЕШКАНЦІВ СЕЛИЩА!!!КЕРІВНИКІВ УСТАНОВ ,ОРГАНІЗАЦІЙ!   Починаючи з 18 березня зупинити роботу всіх магазинів, музеїв,  бібліотек та інших культурних і розважальних закладів; дитячих  майданчиків, ; фітнес-клубів, тренажерних залів,   стадіонів; закладів громадського харчування, ОКРІМ продуктових магазинів, аптек, заправок. 
   Власникам та керівникам закладів незалежно від форм власності, які продовжують працювати, забезпечити особистими засобами захисту обслуговуючий персонал та дотримуватися рекомендацій щодо проведення заходів по дезінфікуванню приміщень. Додатково проводити вологі прибирання та провітрювання приміщень.
   На території селища у всіх закладах, незалежно від форм власності, заборонити проводити будь-які заняття з дорослими та дітьми.
Керівникам підприємств, установ та організацій рекомендувати припинити надання адміністративних послуг, які є не терміновими, максимум працівників переводити на дистанційний метод роботи.
Держслужбовцям тимчасово призупинити проведення особистого прийому громадян.
   Рекомендувати жителям селища виходити із своїх домівок лише за крайньої необхідності: на роботу; за придбанням продуктів харчування та ліків.

   Громадянам, які повернулися із-за кордону - самоізолюватися терміном на два тижні та повідомляти сімейних лікарів, з метою моніторингу стану здоров’я.
   З метою надання консультацій щодо медичних питань діє цілодобовий телефон 103, консультації також надаються сімейними лікарями.
   Рекомендувати релігійним громадам обмежити проведення богослужінь.
   Рекомендувати громадянам України утриматися від виїзду за кордон в країни, на території яких зафіксовані випадки COVID-19 та максимально обмежити пересування у межах області (країни).
   Керівникам підприємств, установ, закладів та організацій всіх форм власності: запровадити щоденний температурний скринінг персоналу, негайно відправляти додому на самоізоляцію усіх працівників, які мають ознаки гострих респіраторних захворювань.
Максимально перевести роботу на віддалений доступ із застосуванням електронних комунікацій і технологій.


ОКРЕМО!

Прийнято закон № 3219 , згідно якого

передбачено штрафи й навіть позбавлення волі в разі порушення правил карантину,зокрема за порушення громадянами режиму самоізоляції.

   Порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними захворюваннями,

- тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - у розмірі від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".

Порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним захворюванням, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань, -

карається штрафом від тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років".

 

Громадяни, які повернулися з закордону (особливо з країн, де реєструється коронавірусна хвороба):


- самоізолюйтеся вдома ( в окремій кімнаті з обмеженням контактів з членами родини) на 14 днів;
- обов'язково зв'яжіться з лікарем, з яким уклали декларацію про надання первинної медичної допомоги, який проконсультує Вас щодо вашої тактики на протязі 2 тижнів,
- якщо Ви не уклали декларацію з лікарем, зверніться за консультацією телефоном до найближчої амбулаторії загальної практики-сімейної медицини.

   Заходи жорсткі та кардинальні. Але здоров’я та життя наших громадян важливіші за тимчасові незручності. Просимо всіх з розумінням поставитися до запроваджених обмежень і попіклуватися про себе та своїх рідних.

До уваги мешканців  смт. Козова та

Козівського району!

       З метою запобігання поширенню  коронавірусу COVID-19 у Козівському відділі Теребовлянської місцевої прокуратури,на час дії карантину тимчасово призупинено проведення особистого прийому та обмежено доступ до адміністративної будівлі прокуратури.

 Письмові звернення громадян можуть залишати у скринці «Для звернень» .

З усним зверненням можна звернутись за телефоном (03547)2 13 43.


 За спалення сухої трави передбачена адміністративна відповідальність

 Щорічно,  з приходом теплої весни, в осінні дні, або під час жнив на полях, пагорбах і схилах, болотах та заплавах, навіть у заповідних зонах і вздовж доріг рухаються вогняні «фронти», що знищують на своєму шляху все те, що може горіти. Жаль, але горе-палії, які прагнуть спалити суху траву, або ж не усвідомлюють усієї небезпеки, до якої можуть призвести ці джерела вогню, або просто ігнорують вимоги пожежної безпеки.

   Шкода від спалювання листя і сухої трави багатолика і надзвичайно небезпечна. На превеликий жаль, українці рідко надають цьому значення.

   При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря, орієнтовно, вивільняється до 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. В тліючому листі виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – найважчі серед отруйних для здоров'я людини речовини.

   Причин заборони спалення сухої трави безліч, серед основних:

 • гинуть невинні тварини;
 • руйнуються гнізда птахів;
 • хворіють люди, підвищується ризик виникнення пухлин;
 • знижується родючість ґрунту;
 • змінюється клімат;
 • забруднюється повітря;
 • пожежі в екосистемах можуть спричинити пожежі будівель, знищити лінії електромереж, газо- та нафтопроводів, лісових насаджень.

   Незважаючи на начебто обґрунтовані підстави підпалу сухої рослинності, громадяни здійснюють пряме порушення законодавства України. Наприклад, адміністративного кодексу (ст. 77-1): випалювання стерні, лук, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відведення автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, і так само нехтування особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходами для своєчасного їх гасіння – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

   

   Прикро визнавати, та найчастіше біля вогнищ можна побачити дітей – дошкільного і молодшого шкільного віку, адже вплив диму на їх організми особливо небезпечний.

 

Що робити, коли сусід спалює листя?

- Спробуйте переконати порушника в тому, що це шкодить людині і навколишньому середовищу, процитуйте законодавчі документи та озвучте суми штрафів за відповідні правопорушення (на громадян від 340 до 1360 грн., на посадових осіб та громадян – суб’єктів господарської діяльності  від 850 грн. до 1700 грн.);

- Якщо переконання не працює – негайно інформуйте  відділення поліції  за номером 102;

- Якщо пожежа набрала потужної сили і порушник або ви не можете погасити її самостійно, терміново зателефонуйте в оперативно – рятувальну службу за номером 101.

Куди ж подіти опале листя і суху траву?

 1. Компостування – найбільш ефективний і безпечний спосіб для підживлення дерев та кущів (компост в якості добрива можна використовувати вже через рік після закладки, його властивості зберігатимуться ще 4 роки);
 2. Заключення договору на вивезення з КП "Благоустрій"

   Руйнівні лісові пожежі, обвуглені рештки житлових і господарських споруд – ці та інші наслідки часто трапляються внаслідок необережного поводження людей з вогнем на відкритих територіях. Запобігти біді та втраті майна, а також уникнути травм людей і загибелі тварин, мешканці зможуть лише тоді, коли дотримуватимуться основних правил пожежної безпеки.

   Прикро, що деякі громадяни нехтують правилами безпечної поведінки в навколишньому середовищі. Через їхню необачність під загрозою опиняються багатовікові дерева, рідкісні рослини, гинуть звірі та комахи, а головне завдається велика шкода здоров’ю людей.

  ПАМЯТАЙТЕ! Шкода від спалювання листя і сухої трави багатолика і надзвичайно небезпечна.

 

 

 

 


Коронавірус :профілактика інфікування і поширення!

Інформаційна довідка для проведення роз’яснювальної роботи щодо запобіганню поширенню коронавірусу

• Відповідальне ставлення працівників та роботодавців до власного здоров'я та здоров'я оточуючих!

• Основна теза: Захворів - сиди вдома.

Не варто ризикувати власним здоров’ям та здоров’ям інших.

• У разі погіршення стану - потрібно звернутись до свого сімейного лікаря

• Керівнику потрібно забезпечити недопущення перебування на робочому місці працівників з симптомами гострого респіраторного захворювання, підвищеної температури тіла та особливо осіб, що повернулись з відпустки або з відрядження з країн, в яких були зареєстровані випадки COVID-19.

Діагностика. Як визначити на початкових стадіях коронавірус?

• На початковій стадії коронавірус має такі ж симптоми, що і інші гострі вірусні захворювання. Визначити можуть тільки спеціальні тести.

• Найпоширенішими симптомами є головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, в деяких випадках - діарея або кон'юнктивіт.

• Новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії. В цьому його небезпека.

• Важливо! Вчасне діагностування. Так як за симптоматикою коронавірус нічим не відрізняється від інших вірусних хвороб, то важливо відразу звернутись до лікаря. Якщо ви протягом останні 14 днів повернулись із країни, в якій зафіксовані випадки коронавірусу або ж спілкувались із людиною, яка контактувала із тим, хто прибув до України з країн де зафіксовані випадки коронавірусу - відразу попередьте про це свого сімейного лікаря. Надалі - лікар має алгоритм дій, що робити.

Хто є групою ризику?

• Перебіг хвороби залежить від імунітету людини. Вразливою групою є люди похилого віку та люди із хронічними хворобами і слабким імунітетом, вони більш схильні до розвитку важких захворювань. Також після фіксації випадків коронавірусу вразливою групою є медичні працівники.

• Контактна особа при випадку COVID-19 - особа, яка наразі не має симптомів, але яка контактувала, або ймовірно контактувала із особою, хворою на COVID-19. Особи, які мали прямий фізичний контакт з хворим на COVID-19 (наприклад, через рукостискання)

 • Особи, що мали незахищений прямий контакт із інфекційними виділеннями (наприклад через кашель, торкання використаних паперових хустинок голими руками тощо)

• Особи, які контактували особисто з хворими на COVID-19 на відстані до 2 метрів та більше 15 хвилин

• Особи, які перебували у закритому середовищі (наприклад, аудиторія, кімната для переговорів, зал очікування лікарні тощо) з хворими на COVID-19 на відстані до 2 метрів та більше 15 хвилин

• Пасажири літака, які сиділи на відстані двох місць (у будь-якому напрямку) від хворого на COVID-19, супутники або особи, які надають догляд та члени екіпажу, що обслуговують в тій частині літака, де розміщений індексний випадок[4] (якщо тяжкість симптомів або пересування хворого вказують на більш велику експозицію, контактними можуть вважатися всі пасажири секції або всі пасажири

Як можна заразитися, Як передається вірус?

• Наразі відомо, що новий коронавірус передається краплинним та контактним шляхами.

• Вірус не циркулює у повітрі. Він не здатний переміщатись на далекі відстані. Він є тільки в крапельках, які людина видихає під час кашлю чи чханню. Відстань - це гарантія безпеки. Це фактор переривання епідемічного ланцюга. Тому, заразитись неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви не знаходитесь безпосередньо поруч із інфікованим (нагадуємо, це максимум - 1,5-2 м).

• На поверхнях вірус може жити близько 3 годин. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей і т.д.

• Переважає контактний шлях, коли вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об’єктів (тварин, м’яса, риби, дверних ручок, поручнів), що забруднені виділеннями із дихальним шляхів хворого чи інфікованого.

 • Краплинним шляхом вірус передається від людини до людини під час кашлю або чхання у тісному контакті, коли утворюються краплі діаметром понад 5 мкм. Коронавіруси не здатні зберігати інфектогенність (заразність) під час передавання на далекі відстані. Тому тісним контактом вважають відстань менше 1 м.

Як довго вірус живе на поверхнях?

• За попередньою інформацією вірус може виживати на поверхнях лише протягом 3 годин. Прості дезінфікуючі засоби можуть вбити вірус, унеможливлюючи зараження людей.

Рекомендації як убезпечити себе від зараження:

1. Ретельно і часто мийте руки з милом чи обробляйте їх антисептиком. Миття рук з милом:

• тривалість процедури — 20-40 с;

• вода має бути теплою (комфортної температури), а не холодною чи гарячою;

• обов’язкова процедура, якщо руки видимо забруднені, після приходу з вулиці, перед прийомом їжі, після відвідування туалету, якщо відсутній антисептик для рук;

Обробка рук спиртовмісним антисептиком:

 • спиртовмісний антисептик для рук — розчин із вмістом спирту 60-80% або із 2% хлоргексидину (інші засоби, що реалізують як «антисептик для рук», наприклад настій ромашки або розчини із 40% вмістом спирту, не є такими);

• антисептик має покривати всю поверхню шкіри рук (в середньому на одну обробку слід використовувати 3 мл розчину, а це 24-27 «пшиків» кишеньковим диспенсером, тому рекомендовано його просто наливати в долоню);

• тривалість обробки — близько 30 с;

• особливу увагу приділіть нігтям (там накопичується найбільше бруду);

• обов’язкова процедура в разі будь-яких контактів із (потенційно) забрудненими об’єктами;

• у разі частого користування антисептиком застосовуйте крем для рук, щоб уникнути підсушування та утворення тріщин шкіри;

• контролюйте доступ маленьких дітей до антисептика (він містить спирт і токсичний для прийому всередину).

2. Уникайте скупчення людей.

3. Якщо ви захворіли, залишайтеся вдома і зверніться до лікаря.

4. Використовуйте захисну маску:

• обов’язково — якщо захворіли і маєте респіраторні симптоми (кашель, нежить);

 • якщо перебуваєте у місцях великого скупчення людей — з метою додаткового захисту.

Використовуйте маску правильно:

• вона має покривати ніс і рот;

• вона має щільно прилягати, без відступів по краях;

• заміняйте маску, щойно вона стала вологою;

 • не чіпайте зовнішню частину маски руками, а якщо доторкнулися, помийте руки з милом чи обробіть спиртовмісним антисептиком;

• заміняйте маску щочотири години;

• не використовуйте маску повторно.

Додаткові рекомендації працівникам на об’єктах харчування

• По термообробці необхідно суворо дотримуватись існуючих вимог до приготування страв.

• Миття посуду повинно проводитись строго по інструкції:

- видалення залишків їжі.

- миття щіткою за температури води 50 градусів з миючими засобами.

 - миття з додаванням дез. розчину у іншій ємності (ванні).

- ополіскування під проточною водою температурою не менше 65 градусів – це також в окремій ємності.

- просушування на спеціальних полицях.


 


На виконання Закону України «Про Всеукраїнський перепис населення» та розпорядження Кабінету Міністрів України від 09.04.2008р.№ 581-р «Про проведення у 2020 році Всеукраїнського перепису населення» Козівська селищна рада просить мешканців смт. Козова встановити номерні знаки на житлових будинках.

Дякуємо за розуміння.

                                  


ОГОЛОШЕННЯ!!!                                  

Державні акти на право приватної власності на землю видані до 2004 року, які не внесені до автоматизованої системи Державного земельного кадастру, не мають кадастрового номера

Кадастровий номер є обов’язковим при укладанні угод про перехід права власності на земельні ділянки (спадщина, купівля-продаж та інше), застави земельних ділянок або прав на них (стаття 132, 133 Земельного кодексу України).

Нормативна грошова оцінка земельної ділянки в межах населеного пункту без кадастрового номера є вищою, що підвищує суму земельного податку (наказ Мінагрополітики 25.11.2016 №489 та стаття 201 Земельного кодексу України), а для земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів є взагалі неможливим (наказ Мінагрополітики 23.05.2017  № 262)

Для внесення відомостей до кадастру та присвоєння кадастрового номера необхідно зробити лише три простих кроки:

 • Замовити Технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) у розробника документації із землеустрою – будь-якої землевпорядної організації;
 • Надати розроблену документацію до Центру адміністративних послуг для Державної реєстрації земельної ділянки;
 • Безкоштовно отримати витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку на підтвердження внесення відомостей до Державного земельного кадастру та присвоєння кадастрового номера;

В подальшому також, рекомендовано зареєструвати право на земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав в Центрі адміністративних послуг

Внесення відомостей про земельну ділянку до Державного земельного кадастру є запорукою вільного розпорядження земельною ділянкою та сплати відповідного земельного податку, а також дуже доречне в переддень відкриття ринку земель.

Для отримання більш детальної інформації щодо внесення відомостей про земельні ділянки до Державного земельного кадастру, пропонуємо звернутися до структурних підрозділів Головного управління Держгеокадастру у Луганській області за місцем розташування земельної ділянки.


   О Г О Л О Ш Е Н Н Я

          На території Козівської селищної ради знаходяться земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства та для будівництва і обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд, власники (користувачі) яких померли, а спадкоємці не успадкували ці землі. Це не дає можливості своєчасно вносити зміни в земельно-кадастрові книги  та стає причиною ненадходження коштів в місцевий бюджет .                                       

           Повідомляємо, що не успадковані землі можуть переходити у власність територіальної  громади як відумерла спадщина в порядку, визначеному ст. 1277 Цивільного кодексу України. Земельні ділянки, які не були приватизовані  землекористувачами, можуть вилучатись з користування в зв’язку з смертю особи.

           Враховуючи вищенаведене, просимо громадян, які є спадкоємцями осіб - власників (користувачів) земельних ділянок на території селища, звертатись в Козівську селищну раду для впорядкування, обліку землеволодінь та землекористувань.

         


Грант на навчання для студентів.

В межах соціального проекту для студентів "Scholarship в Україні" триває ІV конкурс, призовий фонд якого складає 63 000 грн. 

До уваги студентів, очної та заочної форми навчання!

Переможець якого отримає оплату одного року навчання в українському ЗВО. 
Це вже IV конкурс для студентів ЗВО, який ми, компанія CyberShark, ініціатори такого соціального проекту в Україні, організовуємо. Минулі конкурси цього проекту, за результатами якого студенти вже отримали свої гранти та призи, можна переглянути на сайті проекту https://scholarship.in.ua/uk/provedeni-konkursi/

В межах цього конкурсу "Scholarship в Україні" надається 3 окремих гранти. Три переможця отримають гранти по 15 000 грн кожний. Студенти, які посядуть 2і та 3і місця також отримають заохочувальні грошові призи.

Переглянути теми та умови конкурсу можна на сторінках проекту грантонадавачів:

  1 грант - https://www.ukrstrahovanie.com.ua/student-grant
  2 грант - https://banker.ua/grant/ 
  3 грант - https://maanimo.com/scholarship  

Теми для написання робіт пропонуються в фінансово-економічній сфері для поліпшення фінансової грамотності української молоді.

Участь у конкурсі безкоштовна.

Роботи приймаються до 20.12.2019 р.


Грант для студентів
для сплати навчання в 2019-2020 роках

від компанії Scholarship

До уваги студентів, денній та заочній формах навчання.

Запрошуємо Вас взяти участь у конкурсі від компанії Scholarship,
переможець якого отримує стипендію (грошовий грант) на сплату навчання.

Сплачується навчання як студентів денної та заочної форми навчання що навчаються як на бюджетній формі навчання так і за контрактом.

Сума стипендії (грошового гранту) становить 13 000 гривень.

Для участі студентам необхідно зареєструватися на сторінці проекту грантодавців , підготувати роботу з обраного напрямку:

 1. маркетинг,
 2. фінанси,
 3. право,
 4. економіку та інші дисципліни.

Усі заявки повинні бути подані онлайн до 27 жовтня 2019
Всі деталі за посиланням

https://credit-online.org.ua/ua/scholar-ship-ua

Бажаємо успіхів!
З повагою,
оргкомітет проекту Scholarship в Україні

https://scholar-ship.com.ua До відома голів ОСББ!

Триває набір груп навчання за курсом «ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ З УПРАВЛІННЯ ЖИТЛОВИМ КОМПЛЕКСОМ» для підготовки фахівців за напрямом «МЕНЕДЖЕР (УПРАВИТЕЛЬ) ЖИТЛОВОГО БУДИНКУ (ГРУПИ БУДИНКІВ)» 
 Оголошується набір слухачів в групи при Начальному центрі «ЕМАУАкадемія» для навчання за курсом «ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ З УПРАВЛІННЯ ЖИТЛОВИМ КОМПЛЕКСОМ» на базі Факультету економіки та менеджменту Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя (ТНТУ). 
 Після завершення навчання слухачі отримають сертифікат про проходження курсу «Організація діяльності з управління житловим комплексом». 
 Після навчання бажаючі також мають можливість пройти незалежну професійну атестацію в акредитованому органі з сертифікації персоналу (ОСП) (Постанова КМУ №1010 від 28 листопада 2018 р., що передбачає складання кваліфікаційного іспиту). За результатами професійної атестації заявник отримує кваліфікаційний Сертифікат за фахом «Менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)». 
 До навчання запрошуються: - Керівники і працівники підприємств та фізичні особи-підприємці, що займаються суміжною діяльністю з утримання будинків та прибудинкових територій; - Особи, що мають керівний досвід в сфері ЖКГ та відповідну базову освіту; - Особи, що мають досвід управління будинками ОСББ (перевагу мають практики з досвідом управління будинком). 
 Навчання на Факультеті економіки та менеджменту Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя (ТНТУ) у партнерстві з начальним центром «ЕМАУ-Академія» триватиме 72 акад. години відповідно до навчально-тематичного плану, затвердженого Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (від 05 травня 2016 р.). 
 До викладання запрошуються досвідчені практики в сфері управління житлом та викладачі провідних профільних вищих навчальних закладів, а також сертифіковані спеціалісти в сфері технічного регулювання. 
 У м. Тернополі навчання групи слухачів навального курсу планується почати наприкінці серпня – початку вересня (орієнтовно). Дата початку навчання буде уточнено додатково. 
 
                                                             Групи формуються згідно поданих заяв. 
                                                       Навчання проводиться у відповідності до затвердженого графіку. 
                                                       Тривалість навчання – 9 навчальних днів 
                                                       Вартість навчання складатиме – 6 200 грн. 
 Більш детальніше вартість навчання, а також вартість процедури професійної атестації дивитись тут: http://emau.kiev.ua/navchannja-za-fahom-menedzher-upravitel/ 
 Складання кваліфікаційного іспиту можливе протягом півроку після завершення навчання. 
 

Перелік документів, що має надаватися кандидатом/слухачем 1) Паспорт (копія). 2) Ідентифікаційний код (копія). 3) Копії диплому або іншого документу, що підтверджує здобуту базову освіту. 4) Заява (за затвердженою формою). 5) Документ, що підтверджує стаж роботи не менше 5-ти років взагалі та не менше 3-x років в сфері управління житлом або суміжних сферах. Серед таких документів можуть бути: - копія трудової книжки або копії сторінок з неї з необхідними записами; - копія наказу про прийняття на роботу; - копія трудової угоди; - для керівників підприємств, голів ОСББ/ЖБК — виписка з реєстру; - ін. документи, що можуть бути надані на підтвердження досвіду роботи. 6) Копії документів, що підтверджують додаткове навчання, підвищення кваліфікації, проходження підготовки/перепідготовки тощо. 
 
Для попередньої реєстрації на навчання, будь ласка, заповніть наведену форму. 
 Форма-заявка на навчання.  
 Подання документів можна здійснити, звертаючись за наступними адресами. 
 Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя. м. Тернопіль, вул. Руська, 56, 2 корпус, каб. 34 Шерстюк Роман Петрович +38 (0352) 51-97-43 +38 (067) 350-36-25 emautntu@gmail.com 
 м. Тернопіль, вул. Руська, 56, 2 корпус, каб. 44 Ціх Галина Володимирівна +38 (0352) 51-97-18 +38 (067) 741-81-02 emautntu@gmail.com  Навчальний центр «ЕМАУ-Академія» м. Київ, вул. Марії Капніст (Желябова), 2, корп. 2, оф. 301 Ольга Устименко +38 (044) 456-24-16 +38 (067) 314-10-15 emau-study@ukr.net http://emau.kiev.ua/navchannja-za-fahom-menedzher-upravitel/ 
 
В зверненні вкажіть, будь ласка, Ваші контактні дані або іншу інформацію про себе для оперативності та зручності в наданні відповіді. 
Наші менеджери зв’яжуться з Вами для узгодження дати проведення навчання, а також зможуть відповісти на питання щодо надання документів.


Асоціація міст України

Веукраїнська асоціація органів місцевого свмоврядування

Тернопільське регіональне відділення

На виконання завдань Плану заходів, Мінкультури проводить опитування громадської думки з метою з’ясування питань бачення громадянами сутності, потреб, поточного стану, проблем,  перспектив та можливостей реалізації прав громадян у сфері культури, наявності, доступності та якості культурних послуг, рівня задоволеності організацією надання таких послуг. АМУ підтримує дослідження Мінкультури, звертаючи увагу на необхідність якомога ширшого охоплення територіальних громад та максимально глибокого вивчення проблем у сфері культури на місцевому рівні.

Пройти  електронну опитувальну форму (анкету) Мінкультури, можна за адресою:   https://bit.ly/2XMIKEd. Звертаємо Вашу увагу, що опитування триватиме до 22 липня 2019 року, а його результати  використовуватимуться в подальшому для обґрунтування позицій міст, селищ та ОТГ-членів АМУ під час внесення змін до НПА, спрямованих на реформування державних соціальних стандартів і нормативів у сфері забезпечення громадян культурними послугами

                                                                                                     Виконавчий директор

Тернопільського РВ АМУ                                                                      І.Я.Гірчак

 


Консультує Міністр юстиції: як виконати рішення суду?

Що таке виконавче провадження?

Виконавче провадження – це завершальна стадія судового провадження. В Україні рішення суду може виконуватись як у добровільному, так і у примусовому порядку.

Сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник. Стягувачем є особа, на користь чи в інтересах якої видано виконавчий документ.

Який порядок виконання рішення суду у добровільному порядку?

Боржник за власним волевиявленням може виконати рішення суду добровільно. У разі добровільного порядку виконання рішень про стягнення періодичних платежів, виконавчий документ разом із заявою може бути надісланий стягувачем підприємству, установі, організації, фізичній особі - підприємцю, які виплачують боржнику відповідно заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи.

Який алгоритм дій у випадку примусового стягнення заборгованості з боржника?

У разі задоволення судом вимог про сплату заборгованості, якщо боржник добровільно не виконує рішення суду, стягувач має право пред’явити виконавчий документ для примусового виконання. Для цього потрібно:

 • звернутися до суду, який розглядав справу, із заявою про видачу судового наказу або виконавчого листа;
 • написати заяву до державної виконавчої служби або приватного виконавця із проханням примусового стягнення заборгованості із боржника;
 • сплатити авансовий внесок до органу ДВС, куди буде подано виконавчий лист або до приватного виконавця;
 • подати заяву з копією квитанції про сплату авансового внеску до ДВС або приватного виконавця.

Які строки пред’явлення виконавчих документів?

Виконавчі документи можуть бути пред’явлені до примусового виконання:

?протягом 3-х років, з наступного дня після набрання рішенням законної сили, а якщо рішення підлягає негайному виконанню - з наступного дня після його прийняття.

?протягом 3-х місяців, якщо мова йде про посвідчення комісій по трудових спорах та виконавчі документи, за якими стягувачем є держава або державний орган.

?протягом усього періоду, у справах про стягнення аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок каліцтва чи іншого ушкодження здоров’я, втрати годувальника тощо.

Якщо стягувач пропустив строк пред’явлення виконавчого документа до виконання, він має право звернутися із заявою про поновлення такого строку до суду, який розглядав справу.

Що потрібно сплатити за примусове виконання рішення?

Боржник: Виконавчий збір – це збір, що справляється на всій території України за примусове виконання рішення органами державної виконавчої служби у розмірі 10 % суми, що фактично стягнута, повернута, або вартості майна боржника, переданого стягувачу за виконавчим документом.

У разі виконання рішення приватним виконавцем стягується основна винагорода, розмір якої становить 10 % стягнутої ним суми або вартості майна, що підлягає передачі за виконавчим документом.

Стягувач: Авансовий внесок – це кошти, за рахунок яких фінансуються витрати на організацію та проведення виконавчих дій органом державної виконавчої служби (приватним виконавцем). Розмір авансового внеску становить:

 • 2 % від суми, що підлягає стягненню, але не більше 10 мінімальних розмірів заробітної плати (до 41 730 грн );
 • 1 мінімальний розмір заробітної плати (4 173 грн) за рішенням немайнового характеру та рішень про забезпечення позову з боржника - фізичної особи та 2 мінімальні розміри заробітної плати (8 346 грн) з боржника - юридичної особи.

Хто звільняється від сплати авансового внеску?

Від сплати авансового внеску звільняються у разі їх звернення до органів державної виконавчої служби:

 • інваліди війни, інваліди I та II груп;
 • законні представники дітей-інвалідів і недієздатних інвалідів I та II груп;
 • громадяни, віднесені до категорій 1 та 2 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Крім того, у Законі передбачені рішення суду, за виконання яких авансовий внесок не сплачується, наприклад:

 • стягнення заробітної плати, поновлення на роботі та інші вимоги, що випливають із трудових правовідносин;
 • обчислення, призначення, перерахунок, здійснення, надання, одержання пенсійних та соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг;
 • відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, а також смертю фізичної особи;
 • стягнення аліментів, заборгованості зі сплати аліментів, додаткових витрат на дитину, неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, суми індексації аліментів, встановлення побачення з дитиною або усунення перешкод у побаченні з дитиною;
 • відшкодування майнової та/або моральної шкоди, завданої внаслідок вчинення кримінального правопорушення;
 • виконання рішення Європейського суду з прав людини.

Як отримати присуджені кошти?

Грошові суми, стягнуті з боржника (у томі числі одержані від реалізації майна боржника), зараховуються на відповідний рахунок органу ДВС чи рахунок приватного виконавця. За письмовою заявою фізичної особи стягнуті грошові суми перераховуються виконавцем на зазначений стягувачем рахунок у банку або іншій фінансовій установі чи надсилаються на адресу стягувача поштовим переказом, що здійснюється за його рахунок, крім переказу аліментних сум.

Куди звертатися за більш детальною консультацією та роз’ясненнями?

Якщо у вас залишились питання з цього приводу, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій країні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.

Окремо хочу зазначити, що Мін’юст запровадив низку суттєвих новацій, серед яких створення Єдиного реєстру боржників, який ведеться з метою оприлюднення в режимі реального часу інформації про невиконані майнові зобов’язання боржників та запобігання відчуженню боржниками майна. Відомості про боржників, включені до Єдиного реєстру боржників, є відкритими та розміщуються на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України.

Крім того, у 2018 році в зазначеному реєстрі відкрито публічні реєстри неплатників аліментів та боржників, які перешкоджають побаченням з дитиною, а також боржників, які мають заборгованість по заробітній платі.

Щоб отримати детальнішу інформацію звертайтеся до відділів державної виконавчої служби за місцем проживання.


КОЗІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СЕКТОР

філії Державної установи «Центр пробації»

в Тернопільській області

 

Начальник сектору Заяць Юлія Петрівна

Контактні дані: вул. Грушевського, 32, смт. Козова, Тернопільська обл.

тел. 095 933 13 86

електронна скринька: tr9@probation.gov.ua

Графік роботи: понеділок – четвер: 09:00 – 18:00

п’ятниця: 09:00 – 16:45

обідня перерва: 13:00 – 13:45

вихідний: субота, неділя

Завдання і функції уповноважених органів з питань пробації визначені Законом України «Про пробацію», Кримінальним, Кримінальним процесуальним, Кримінально-виконавчим кодексами України та іншими законами України.

ПРОБАЦІЯ ЦЕ…

 • забезпечення безпеки суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень;

 • надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді);

 • організація виконання покарань, не пов’язаних з позбавленням волі;

 • пробаційний нагляд: контроль над особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);

 • допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві.

ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?

 • особа, щодо якої складається досудова доповідь;

 • особа, засуджена до покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи;

 • особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт;

 • особа, звільнена з випробувальним терміном від відбування покарання у виді позбавлення (обмеження) волі;

 • звільнена від відбування покарання вагітна жінка та жінка, яка має дитину віком до трьох років;

 • особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі.

ПЕРЕВАГИ ПРОБАЦІЇ:

ДЛЯ ОСОБИ, яка вчинила правопорушення:

 • можливість змінитися без перебування у місцях позбавлення волі (ізоляція від суспільства), підтримка на шляху до змін;

 • збереження сімейних стосунків та зв’язків у громаді;

 • збереження роботи та житла;

 • позитивний соціальний ефект: особа не втрачає соціальні зв’язки та шанс створити сім’ю.

ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА (ГРОМАДИ):

 • убезпечення громади від вчинення повторних злочинів;

 • справедливе здійснення правосуддя: баланс між карою за вчинене правопорушення, відшкодуванням завданої шкоди та інтересами членів суспільства. 

ДЛЯ ДЕРЖАВИ:

 • зниження злочинності;

 • зниження кількості ув’язнених в місцях позбавлення волі осіб;

 • позитивний економічний ефект: утримання правопорушників у місцях позбавлення волі набагато дорожче для держави, ніж перебування на пробації; а також, залишаючись у суспільстві особа не втрачає роботу та сплачує внески у держбюджет;

 • дотримання міжнародних стандартів. 

ВИДИ ПРОБАЦІЇ:

 • Досудова пробація – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складення досудової доповіді).

 • Наглядова пробація – здійснення наглядових та соціально-виховних заходів: надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація.

 • Пенітенціарна пробація – це допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання, влаштування до закладів охорони здоров’я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.

 

ДОДАТКОВО: ЗАПРОШУЄМО ДО СПІВПРАЦІ НЕБАЙДУЖИХ ГРОМАДЯН В ЯКОСТІ ВОЛОНТЕРІВ ПРОБАЦІЇ

Більше інформації про пробацію читайте за посиланням www.probation.gov.ua


День працівника соціальної сфери України

У першу неділю листопада країна вшановує соціальних працівників - людей, на яких покладена дуже відповідальна і почесна місія..  Люди відчувають Вашу турботу, увагу і доброзичливість, бо ви щодня допомагаєте їм справитися з нелегкими життєвими обставинами і тим самим реалізуєте активну соціальну політику держави. Отож зичу Вам, здоров'я і наснаги, оптимізму та творчих здобутків, бажання працювати на благо людей.

З повагою                                                                      Я.Б.Адамів


Про заборону спалювати листя!

 

Суха трава і листя. Чому їх не можна спалювати?

Восени у нас прийнято спалювати опале листя, навесні – торішню траву. В пік весняного і осіннього палів повітря в містах стає важким і гірким, збільшуються випадки захворювань дихальних шляхів. Невже так і має бути?

Чим шкідливе спалювання опалого листя і сухої трави?

Шкода від спалювання листя і сухої трави багатолика і надзвичайно небезпечна. На превеликий жаль, українці рідко надають цьому ваги.
При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин.
На присадибних ділянках рослини нерідко окропляють пестицидами, які також вивільняються у повітря при згорянні листя чи трави. Найбільше пестицидів містить бадилля картоплі, яке ми так рясно окропляємо від колорадського жука.
Додаткова проблема полягає в тому, що з листям як правило горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. При згорянні, скажемо, поліетиленового пакету, в повітря вивільняється до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини. Саме вони як правило, стають причиною першіння в горлі, кашлю. Щільний чорний дим від тління пластикового сміття містить канцерогенні поліциклічні вуглеводні. При горінні гуми, окрім згаданого, утворюються канцерогенна сажа і сприяючі респіраторним захворюванням оксиди сірки. Постійно подразнений димом епітелій слизової оболонки дихальних шляхів не здатен протистояти мікробам. Особливо погано тим, хто страждає на бронхіти, бронхіальну астму, риніти чи тонзиліти.
До вогнища нерідко потрапляють ДВП, ДСП, фанера. Ці матеріали містять формальдегідні смоли, до складу яких входять формальдегіди і можуть бути пофарбовані масляною фарбою, що містить свинець.
Прикро визнавати, та найчастіше біля вогнищ можна побачити дітей – дошкільного і молодшого шкільного віку, вплив диму на чиї організми особливо небезпечний.
Особливо шкідливий цей дим для хворих із легеневою патологією.
Окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання листя і сухої трави призводить до таких загроз:
1. В сухому листі згорають зимуючі корисні комахи, такі як сонечка. Їх здобич – попелиці, лишаються зимувати на стадії яйця на гілках. Спалюючи листя восени ми створюємо умови для розвитку попелиць навесні.
2. Спалювання листя призводить до руйнації ґрунтового покриву, адже безпосередньо вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми. Крім того, вони гинуть і від утворюваних при горінні важких металів.
3. За нормальних умов, коли листя перегниває, необхідні для розвитку рослин речовини повертаються в грунт. При згорянні ж утворюється зола. Не зважаючи на загальноприйняту думку, зола – дуже погане добриво і, таким чином, спалювання листя щороку призводить до все більшого збіднення ґрунту.
4. На природних ділянках і газонах вогонь знищує насіння і коріння трав’янистих рослин, пошкоджує нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння.
5. Знищення природної листяної підстилки призводить до збільшення в 2-4 рази промерзання ґрунту.
6. При спалюванні трави на присадибних ділянках або стерні на фермерських полях виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, що веде, в свою чергу до порушення законодавства і знищення диких рослин та тварин. Саме із спалювання стерні на полях починається більшість степових пожеж.
7. Аналогічним чином, існує загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків.
8. Якщо ведеться спалювання стерні на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, постає нова загроза. Густий дим є напівпровідником і за певних умов здатний стати причиною короткого замикання ЛЕП.
9. Дим від вогнищ, в туманні дні може утворювати смог і на довго зависати у повітрі. В цьому випадку погіршується видимість на дорогах, що призводить до збільшення частоти ДТП, аварій. Окрім того, попадаючи у легені, смог викликає суттєве погіршення здоров’я людини.
10. Задимлені населені пункти використовують для освітлення значно більше електроенергії.
Що ж робити з опалим листям?
Найбільш дружнім по відношенню до довкілля шляхом утилізації опалого листя є компостування. Найціннішою характеристикою компосту є великий вміст у ньому необхідних рослинам хімічних сполук. Щорічне прибирання листя в парках призводить за 20 років до 50%-го зниження приросту деревини. Те саме відбувається і на присадибних ділянках, в садах.
Для компостування листя складають у купи шириною 2 м і висотою до 1,7 м. в основу купи вкладають до 25 см шар землі. Кожен з шарів листя не має перебільшувати 30 см. На цю ж купу можна скидати пташиний послід, харчові рештки. Кожен з шарів присипають землею. Протягом літа компост 2-3 рази перелопачують. Компост вважається готовим, якщо перетворився на однорідну темну розсипчасту масу. При літній закладці компост дозріває за 2-3 місяці, при осінній – за 6-8. Аналогічно, компостування можна проводити в траншеях глибиною до 1 м і шириною 1,5 м. Траншейне компостування більш зручне з міркувань того, що при ньому компост рівномірно зволожується і не пересихає.
Використовувати компост в якості добрива можна вже через рік після закладки. Його корисні властивості зберігатимуться ще 4 роки. Корисне використання компосту в якості прикореневої підкормки дерев і кущів.

Якщо ви бачите, як несвідомі громадяни палять листя…
Важко знайти людину, якій би подобалось дихати димом від тліючого листя чи палаючого степу. Багато хто хотів би, щоб ці порушення припинились, але як досягти цього не знають.
Починаючи боротьбу із палами у своєму населеному пункті, ви повинні знати, що закон у будь-якому випадку на вашій стороні. Викладені вище факти є непереборним доказом того, що спалювання рослинних решток несе численні загрози здоров’ю людини. Керуючись статтею 50 Конституції України, яка гарантує кожному безпечне для життя і здоров’я довкілля, кожен з нас має законне право боротися із палами.
Статті 16 і 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» забороняють спалювання листя. Відповідальність за порушення цієї норми передбачена статтею 77 адміністративного кодексу України. Є інші відповідні законодавчі та нормативні заборони.

Законодавча довідка

КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ

Стаття 50.
Кожен має право на безпечне для життя і здоров’я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди.(…)
Закон України “Про охорону навколишнього природного середовища ”
Стаття 9. Екологічні права громадян України
Кожний громадянин України має право на:
а) безпечне для його життя та здоров’я навколишнє природне середовище; (…)
з) подання до суду позовів до державних органів, підприємств, установ, організацій і громадян про відшкодування шкоди, заподіяної їх здоров’ю та майну внаслідок негативного впливу на навколишнє природне середовище.
Стаття 12. Обов’язки громадян у галузі охорони навколишнього природного середовища
Громадяни України зобов’язані:
а) берегти природу, охороняти, раціонально використовувати її багатства відповідно до вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища; (…)
в) не порушувати екологічні права і законні інтереси інших суб’єктів;

Закон України “Про охорону атмосферного повітря”

Стаття 16. Регулювання шкідливих впливів на атмосферне повітря при відсутності нормативів
Шкідливі впливи на атмосферне повітря, для яких не встановлено відповідних нормативів екологічної безпеки, забороняються. У виняткових випадках такі впливи допускаються тимчасово лише з дозволу Міністерства охорони навколишнього природного середовища України та Міністерства охорони здоров’я України за умови, що за цей період буде встановлено відповідний норматив та вжито необхідних заходів щодо охорони атмосферного повітря.
Стаття 22. Виконання вимог щодо охорони атмосферного повітря від забруднення виробничими, побутовими та іншими відходами
Складування, зберігання або розміщення виробничого, побутового сміття та інших відходів, які є джерелами забруднення атмосферного повітря пилом, шкідливими газоподібними речовинами та речовинами з неприємним запахом або іншого шкідливого впливу, допускається лише при наявності спеціального дозволу на визначених місцевими органами державної виконавчої влади, органами місцевого самоврядування територіях у межах встановлених ними лімітів з додержанням нормативів екологічної безпеки і при можливості їх подальшого господарського використання.
Не допускається спалювання зазначених відходів на території підприємств, установ, організацій і населених пунктів, за винятком випадків, коли це здійснюється з використанням спеціальних установок при додержанні вимог щодо охорони атмосферного повітря.

Правила утримання жилих будинків та прибудинкових територій

3.6.14. Спалювання всіх видів відходів на території домоволодінь і в сміттєзбірниках забороняється.
3.7.4. Прибудинкова територія повинна постійно утримуватися в чистоті, систематично очищатися від сміття, тари, опалого листя.

Правила утримання зелених насаджень у містах та інших населених пунктах України

3.6. На території зелених насаджень забороняється:
– випалювати суху рослинність, розпалювати багаття та порушувати інші правила протипожежної безпеки;

6.4.2. Ранньою весною після танення снігу і підсихання ґрунту на газонах необхідно провести інтенсивне прочісування трав`яного покрову гострими граблями або спеціальними металевими щітками у двох напрямках, зібрати накопичене на газоні обпале листя, зруйнувати ґрунтову кірку. На звичайних газонах листя слід згрібати тільки вздовж магістралей і паркових доріг з інтенсивним рухом шириною 10-25 м залежно від значущості об`єктів. На решті газонів згрібати і вивозити листя забороняється, тому що це призводить до винесення органічних добрив, збіднення ґрунту, недоцільних трудових і матеріальних витрат. Спалювати листя категорично забороняється.

Кодекс України про адміністративні правопорушення

Стаття 771. Самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків
Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу — тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, — тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від семи до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

ПАМ’ЯТКА НАСЕЛЕННЮ: про заборону спалювання сухої трави

Із настанням теплої погоди природні пожежі стають для навколишнього середовища справжнім лихом. Навесні торішня трава швидко висихає і легко загоряється від сірника, цигарки.
Мешканці приватних житлових будинків та дач активно починають наводити лад у домогосподарствах, спалюючи гілки, суху траву та різний непотріб. Дуже часто вогонь виходить з-під контролю людини.
Такі пожежі швидко поширюються, особливо у вітряні дні. Вони завдають шкоду як господарствам так і лісовим насадженням.
Зупинити вогонь, що набрав сили, буває дуже непросто.
Останні роки весняні пожежі сухої трави в нашій області та і взагалі по Україні значно почастішали. Сезон трав’яних пожеж значно коротший, ніж сезон лісових і тим більше торф’яних пожеж, він триває не більше трьох-чотирьох тижнів – з часу сходу снігу і висихання сухої торішньої трави на відкритих ділянках, до початку активного росту молодої зеленої трави. Проте, впродовж цього короткого сезону трав’яні пожежі мають масовий характер, охоплюють великі площі і дуже швидко поширюються.
На території де вже виникла пожежа сухої трави, а під’їзд пожежного автомобіля ускладнюється залитими водою полями, силами органів самоврядування та аварійно-рятувальних підрозділів організовується чергування для запобігання поширенню пожежі в напрямку лісових масивів та населених пунктів.
Здавалося б обізнаність багатьох громадян з правилами пожежної безпеки повинна попереджувати такого роду випадки, але практика доводить протилежне. Вже на початку березня в області виникло декілька випадків горіння сухої трави.
Практично всі трав’яні пожежі відбуваються з вини людини.
Іноді випалювання трави проводиться навмисно сільсько-господарськими організаціями (для очищення сільськогосподарських земель від небажаної рослинності і залишків) або органами лісового господарства (для того, щоб трав’яні пожежі проходили “під контролем” і не призводили до ушкодження лісу).
Ще частіше причиною трав’яних пожеж стають хуліганські дії або проста необережність: залишене без нагляду вогнище, кинутий недопалок, іскра з глушника мотоцикла або автомобіля і так далі. Загоряння трави, що виникають з природних причин (від блискавок), в принципі бувають, але в загальній кількості трав’яних пожеж їх доля дуже маленька.
Кіровоградська обласна державна адміністрація нагадує, що за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Такі дії несуть загрозу навколишньому середовищу та становлять небезпеку для життя людей.
Статтею 77¹ Земельного кодексу України передбачені накладення штрафів на громадян за самовільне випалювання рослинності або її залишків від 10 до 20 неоподаткованих мінімумів доходівгромадян
та юридичних осіб від 50 до 70 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а саме карається стягненням у розмірі:
– від 170-ти до 340-ка гривень на громадян
– та від 850-ти до 1190-та грн на посадовців.
За повторні порушення ці штрафи збільшуються на громадян
від 20 до 40 неоподаткованих мінімумів доходів громадян та юридичних осіб від 70 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Дуже часто спалення сухої трави переростає у велико-масштабні пожежі.Швидкість поширення вогню під час яких надзвичайно висока, тому локалізувати такі його на відкритих територіях дуже важко.
Особливо небезпечним є спалювання сухої трави на полях, через які проходять високовольтні лінії електро-передач, поблизу лісових масивів.
У населених пунктах спалення сухої трави або листя на присадибних ділянках може перерости у неконтрольоване горіння. Це загрожує знищенням будівель і споруд житлового сектору.
Крім того, погіршення видимості на автодорогах через дим від таких багать може стати причиною дорожньо-транспортних пригод.
Слід зазначити, що вогнем знищується не лише сухостій, але й насіння і коріння живих рослин, пошкоджуються нижні частини дерев і кущів, знищуються гнізда птахів та їх молодняк, страждають дикі звірі (зайці, лисиці та інші).
Руйнується гумус, гинуть ґрунтоутворювальні організми та бактерії, які відіграють важливу роль у мікробіологічних процесах і допомагають рослинам засвоювати корисні речовини.
Це призводить до погіршення якості ґрунтів і, як наслідок, до зниження урожайності. Щорічно в Україні в результаті підпалів сухої трави згорають десятки будинків і дач, нерідко страждають пам’ятники історії і культури, старовинні дерев’яні будівлі.
При цьому доволі часто паліями сухої трави є самі жителі цих сіл і селищ, або гості, які вибралися з міста, щоб порадіти весні, котра настала.
Трав’яні пожежі можуть служити причиною ураження людей– навіть попри те, що безпосередньої загрози для життя людини кожен конкретний підпал трави, на перший погляд, не несе. Але через масові підпали трави навесні забрудненість повітря димом від трав’яних пожеж виявляється не менш високою, чим забрудненість повітря навіть від найсильніших пожеж на торфовищах.
Під час горіння листя та інших рослинних залишків у повітря вивільняються шкідливі хімічні сполуки, які знижують імунітет людини, викликають алергію, захворювання дихальних шляхів, посилюють негативний перебіг хронічних, а також сприяють розвитку онкологічних захворювань.
Сукупна дія диму від пожеж на природних територіях на здоров’я людей дуже велика. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, дія диму від таких пожеж (головним чином твердих часток з діаметром до 2,5 мкм, що легко розсіюються в атмосфері) викликає цілий спектр різних захворювань, у тому числі органів дихання, серцево-судинної системи, а також ріст дитячої смертності.
Наведених вище аргументів цілком вистачає для того, щоб відмовитися від практики навмисного випалювання сухої трави всюди, і домагатися максимально можливого скорочення трав’яних підпалів, що відбуваються внаслідок необережного поводження з вогнем або злого наміру.
Тому нині практично єдиним ефективним способом боротьби із загоряннями трави є запобігання, яке вимагає злагоджених і усвідомлених дій з боку органів влади і місцевого самоврядування, сільськогосподарських і лісогосподарських організацій, а також максимальної відповідальності і обережності з боку громадян.
У зв’язку з цим Козівська селищна рада закликає громадян відмовитися від практики спалювання сухої трави, листя та інших рослинних залишків. Адже кожен підпал не лише завдає суттєвої шкоди довкіллю, а й призводить до інших негативних наслідків, несучи загрозу життю та здоров’ю людей.
ПАМ’ЯТАЙТЕ! При спалюванні трави на присадибних ділянках або стерні на сільськогосподарських угіддях завжди існує загроза перекидання вогню на природні ділянки. Саме із спалювання стерні та соломи на полях починається більшість пожеж у природних екосистемах. Аналогічним чином, існує загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків.

Шановні громадяни!

Перебуваючи на відпочинку за містом, пораючись на городах, присадибних ділянках, прибираючи на прилеглих територіях установ, підприємств та організацій, завжди дотримуйтесь правил пожежної безпеки!
• Не кидайте непогашені сірники або цигарки.
• Перш ніж розпалити багаття, розчистіть місце під нього від сухої трави у радіусі 1- го метра.
• Не залишайте непогашеного вогнища. Залийте його водою.
• Не відходьте від нього доти, доки йде дим або пара.
• Якщо ви помітили пожежу, що починається, намагайтеся загасити її самі підручними засобами. Іноді досить просто затоптати полум’я.
• Якщо пожежа набрала сили і ви не можете погасити її самотужки, терміново зателефонуйте в оперативно – рятувальну службу за номером «101».

 

 


Щиро вітаємо вас з Днем Державного Прапора і Днем незалежності України!

Споконвічна мрія українського народу, висловлена пророчими словами поета Тараса Шевченка про «сім’ю велику, сім’ю вольну, нову», здобувалася в запеклій боротьбі не одного покоління українців.

Нині Україна знову переживає складні часи агресії та посягань на незалежність та цілісність держави. Але завжди в такі часи найкращі сини і дочки України ставали на захист своєї землі, своєї держави, своїх співвітчизників. Впевнені, що наш народ зможе вистояти і у цих випробуваннях — ми переможемо!

Пам’ять про героїв, які загинули у боротьбі за свободу і цілісність нашої держави завжди буде вічною.

Спільними зусиллями — збережемо, розбудуємо та уславимо нашу Велику Єдину Україну!

Від щирого серця бажаємо вам міцного здоров’я, родинного щастя, миру, благополуччя, нових вагомих трудових звершень.

 


 

 

ШАНОВНІ ПРАЦІВНИКИ  ПОЛІЦІЇ!

Щиро вітаю Вас із Днем поліції!  У день професійного свята бажаю Вам завжди зберігати стійкість духу, виявляти притаманну вам мужність та вміння невідкладно приймати правильні рішення. Нехай у ваших родинах завжди панують радість, достаток і злагода! Щастя Вам і добра!

 

 

                              Шановні козівчани!

       Прийміть найщиріші вітання з нагоди Дня Конституції України, Дня молоді та Дня селища.

Закладені у Законі засади подальшого розвитку суверенної, демократичної, правової, соціальної держави – це визначальні постулати, на яких ґрунтується суспільне життя в нашій країні.

     Від кожного з нас залежить, якою бути Україні сьогодні і в майбутньому.

Нехай цей святковий день принесе в вашу оселю радість і успіх, родинний затишок і злагоду, добробут і гарний настрій.

     Юні козівчани в ці дні відзначають і своє свято – День молоді. Молодеча завзятість і патріотизм, нові ідеї та ініціативи вкрай потрібні сьогодні нашому містечку і нашій державі. Впевнений, що творчий ентузіазм і бажання бути першими та найкращими ви щоденно будете втілювати в життя і в розвиток нашого чарівного неповторного містечка.

Успіхів і натхнення вам, юні козівчани, здоров’я і невичерпної енергії, миру і добра!

           Зі святом!

З повагою,

Козівський селищний  голова Адамів Я.Б.

 

13 травня  відзначається День матері.

Це важливе свято не тільки для кожної жінки, але і для всіх людей, які цінують і люблять своїх матерів. Мама – перше слово кожної людини..

Тому в цей день хочемо привітати матерів  з цим чудовим святом. Хочемо побажати всім жінкам нашої громади , яким пощастило стати матерями, щастя, здоров’я і відданості в сім’ї, любові і розуміння з боку своїх дітей

Бажаємо вам завжди пишатися своїми дітьми і ніколи не засмучуватися через дрібні невдачі.

 

Якщо говорити між нами,
Все-все починається з мами.
Найперше промовлене слово,
Й почута колись колискова,
І першії кроки у світі,
І подорож в сонячне літо.
Якщо говорити між нами,
Дорожче немає за маму!

З найщирішими побажаннями голова Козівської селищної ради 


 

 

Дорогі ветерани!

Вдови, інваліди війни, учасники війни,

учасники бойових дій, діти війни.

Скільки б не минуло років з Дня Перемоги, ми ніколи не забудемо якою ціною вона дісталася нашій Батьківщині. 

9 травня завжди лишиться у пам’яті народу як найсвітліший та найвеличніший день –  день вічної і незгасної пам’яті за загиблими в роки війни, день беззаперечної перемоги над ворогом. Ми пам'ятаємо про тих, хто не шкодуючи власного життя, захищав рідну землю.

Сердечно вітаю Вас з нагоди Дня пам'яті та примирення! Щиро бажаю Вам міцного здоров'я і довголіття, добра і радості, оптимізму і непохитної віри у те, що завтрашній день буде світлішим і щасливішим!

Мирного неба Вам та Вашим родинам!

Вклоняємося Вічному вогню,
Вклоняємось доземно всім солдатам,
Що міряли дороги крізь війну,
Щоб нам сьогодні мріяти й кохати.

 

 

 

 

Міжнародний день пам’яті Чорнобиля

Чорнобильський вітер по душах мете.
Чорнобильський пил на роки опадає.
Годинник життя безумовно іде.
Лиш пам’ять, лиш пам’ять усе пам’ятає.

Шановні друзі, ліквідатори, чорнобильці!

Сьогодні ми вшановуємо тих, хто 32 рік тому встав на захист життя мільйонів людей, своїх близьких, своєї країни. Вони знали, куди йшли, та вступили у двобій з атомом за покликом серця, честі й совісті.

Це була жахлива незрима війна. Час спливає, все далі віддаляючи нас від тих страшних подій. Вже виросло постчорнобильське покоління, яке майже нічого не знає про аварію. Причин її було багато… На жаль, про ліквідаторів, про чорнобильців згадують лише двічі на рік – 26 квітня і 14 грудня. Обіцяється постійна турбота про цю категорію людей. «Спасіння потопаючих – справа рук самих потопаючих».  Ми є і будемо! Наш обов’язок зробити так, щоб Україна, кожен її громадянин пам’ятали про Чорнобиль, усвідомлювали, кому вони повинні бути вдячними за життя.

Більшість людей по-справжньому вдячні Вам за життя, яке Ви врятували. Вони від щирого серця турбуються про Вас і разом з Вами розуміють, що таке Чорнобиль. Вони не говорять двічі на рік цілком проникливі слова, щоб наступного дня забути і про Чорнобиль, і про Вас,а допомагають усім постраждалим від аварії на ЧАЕС. А найголовніше – справжнім. Хочеться висловити Вам нашу повагу і шану, побажати здоров’я і поваги. Вірю в те, що перемігши Чорнобиль, ми здолаємо і байдужість до себе.

Сьогодні ми низько схиляємо голови перед подвигом тих, хто відійшов у вічність, злетівши янголами на саркофаг.

Пам’ятаємо, що без історії, без минулого, хай навіть гіркого, не може бути майбутнього. Чорнобиль стукає у Ваше серце! Хай він стукає у серце кожного!

Живим бажаємо здоров’я і ще раз здоров’я!

 

 

Це свято кожен із нас сприймає його із відкритою душею і чистим серцем, почуттям радісної благодаті та очищення. Свято Великодня нагадує нам про те, що кожна людина народжується для добрих справ і творіння., віри у краще майбутнє, дає нам найкращу нагоду наповнити свої серця любов’ю і добротою, зміцнює кожного з нас духовно.  

Хай цей день принесе  у ваші домівки віру і надію на позитивні зміни, а нашій країні – мир та порозуміння.

Нехай Воля Господня надихає Вас на праведні справи, закликає до милосердя, додає натхнення і сили в ім’я добробуту й процвітання України.

Христос Воскрес!

 

Шановні жінки!

Від щирого серця вітаю вас з Міжнародним жіночим днем!

З нагоди 8 березня, я хочу побажати кожній з вас, аби на вашому життєвому шляху вас цінували за ваші таланти, щирість і те, ким ви є по суті. Це стосується будь-якої сфери життя. Адже, якщо бути відвертим, існує чимало питань, де жінки набагато кращі за чоловіків. Тож, ми готові не тільки слухати, а й чути вас. Бачити ваші потреби та реагувати на них.

Кожен з українців народжений рівним та вільним. І ніхто не має права зазіхати на свободи іншого, незалежно від статі чи чогось іншого. Ви – різні. Ви – особистості! І чоловіки щиро вдячні вам за те, що ви зігріваєте наші серця своєю красою та любов’ю. Без вас – наше життя важко буде назвати дійсно щасливим.

Я дякую кожній українці за відчуття щастя, яке вона дарує тим, хто поруч. За гармонію та затишок, що ніби виникають самі по собі, хоча насправді створені вашими добром, терпінням, мудрістю та ніжністю.

Зі святом вас, любі жінки!

 

 ''Небесна сотня – це наш біль і наша гордість,

це наші сльози і душевний щем вдячності за все,

що вони зробили для нас''.

/Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ/

Ці героїчні і водночас трагічні події залишаться не лише на сторінках історії Української держави, а й у нашій пам’яті, в душах та серцях всіх українців. Вони знаменували початок нової епохи національного пробудження українського народу, усвідомлення права вільно жити на своїй землі та святого обов’язку — боронити її. І сьогодні, продовжуючи боротьбу за цілісність та незалежність нашої держави на Сході України кращі сини і доньки захищають нас від ворога – російського агресора, жертвуючи найдорожчим – життям та здоров’ям. 

Ми свято віримо, що велика сила українського духу, щира та самовіддана любов до рідної землі стане запорукою розбудови сильної держави, адже народилася нація, яка не дасть розділити свою землю і боронитиме Україну до останнього подиху. Подвиги Героїв України, справжніх патріотів нашої держави – це не просто наша історія, це – приклад для кожного, хто серцем вірний своїй Батьківщині. Нашим святим обов’язком є пам’ятати та вшановувати Героїв Небесної Сотні, Героїв московсько-української війни, всіх, хто в різні історичні епохи стали на захист своєї рідної землі. Будьмо гідними нащадками борців за свободу України! Єднаймося в спільній меті – берегти й утверджувати вільну, незалежну, соборну Українську Державу.

 

 

Слава Героям Небесної Сотні!   

Слава Героям України!                         Україні  Слава!


Сьогодні ми вшановуємо пам’ять молодих воїнів, загиблих в бою під Крутами  дев’яносто дев’ять років тому —  29 січня 1918 року.

МИ ПАМ’ЯТАЄМО!…

 

Щиро вітаю усіх вас з Днем Cоборності України!

 

Українці протягом століть мріяли про незалежну єдину соборну державу, про те, щоб усі етнічні землі, в різні часи поділені між різними імперіями, нарешті об’єдналися в єдине ціле.

Реалізувати це об’єднання вдалося під час національної революції 1917-1921 років, коли на уламках Російської та Австро-Угорської імперій утворилися дві незалежні держави – Українська Народна Республіка і Західно – Українська Народна республіка.

Саме Акт злуки цих двох держав, урочисто проголошений 22 січня 1919 року в Києві на Софійському майдані, ми вшановуємо як День Соборності України.

Тема соборності, єдності нашого народу знову актуальна як ніколи. Протягом останніх років десятки тисяч воїнів, сотні тисяч волонтерів, мільйони й мільйони громадян піднялися на захист єдності й територіальної цілісності України. Ще ніколи День Соборності не був таким великим, вистражданим і заслуженим святом, як в останні роки.

Події на сході нашої держави підтверджують, що і сьогодні наш північний сусід ніяк не бажає аби ми жили в єдиній соборній європейській Українській державі. Проте жодна сила не розколе українців на ворогуючі табори, бо саме «соборність» означає добровільне єднання людей на засадах свободи, демократії та взаємоповаги.  

Ніхто й ніколи вже не зможе підірвати нашу єдність. З соборністю в думці, з єдиною Україною в серці ми всі разом назавжди будемо єдиною українською політичною нацією, в складі якої рівною мірою комфортно почуватимуться всі етноси.

Соборність України – це святий і неперехідний символ єднання нації. У нас одна країна і єдиним є прагнення зробити наші міста та села, їх мешканців щасливими та заможними. Адже всіх нас згуртовує в єдиний народ наша Батьківщина – незалежна Україна.

Дозвольте побажати усім вам здоров’я та благополуччя, миру й добробуту, мудрості і чуття єдиної родини.

Нехай розум, воля і любов до рідного краю згуртовують нас у всіх справах – і у боротьбі з агресором, і у розбудові соборної демократичної України! Бо у єдності – наша сила!

Зі святом вас, дорогі козівчани!

З Днем Соборності !

Слава Україні!

З повагою  селищний голова                       Адамів Я.Б.

 


Нехай сьогодні цілюща йорданська вода очистить Україну від негараздів і випробувань, додасть наснаги та сили.

У це світле свято бажаю усім міцного здоров’я і щасливого довголіття. Нехай у серцях завжди буде місце для віри, любові і надії.
Зі світлим і чистим Хрещенням Господнім!

Розпочато роботу сайту Дата створення: 08:58 15.01.2018

 

rada.org.ua - портал місцевого самоврядування

Vlada.online - розробка офіційних сайтів органів державної влади і органів місцевого самоврядування

Асоціація міст України

Логін: *

Пароль: *