Коли кривдять найближчі: як юристи можуть допомогти захиститися від домашнього насильства БЕЗОПЛАТНА ПРАВНИЧА ДОПОМОГА

Коли кривдять найближчі: як юристи можуть допомогти захиститися від домашнього насильства

  • Переглядів: 34

     Коли фізичної, моральної чи іншої шкоди систематично завдають найближчі люди — ймовірно, це ситуація домашнього насильства. Розповідаємо, які ознаки має домашнє насильство, яка відповідальність передбачена для кривдників та куди звертатися по допомогу.

Система БПД випустила збірку успішних прикладів надання допомоги людям з інвалідністю БЕЗОПЛАТНА ПРАВНИЧА ДОПОМОГА

Система БПД випустила збірку успішних прикладів надання допомоги людям з інвалідністю

  • Переглядів: 83

Люди з інвалідністю, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, яка не перевищує двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб (у 2024 році — 6056 грн), можуть отримати безоплатно усі види правничих послуг від системи безоплатної правничої допомоги (БПД). Це такі послуги як: - юридичні консультації - допомога зі складенням документів - представництво інтересів у суді. У 2023 році до системи БПД люди з інвалідністю зверталися понад 23 тис. разів*. 6,5 тис. разів їм надавалася допомога зі зверненням до суду. Переглянути збірку можна тут: https://legalaid.gov.ua/wp-content/uploads/2024/04/zbirka-bpd-lyudyam-z-invalidnistyu-2024.pdf

До уваги власників житла, яке зруйноване або пошкоджене внаслідок збройної агресії  рф БЕЗОПЛАТНА ПРАВНИЧА ДОПОМОГА

До уваги власників житла, яке зруйноване або пошкоджене внаслідок збройної агресії рф

  • Переглядів: 87

Власники житла, яке зруйноване або пошкоджене внаслідок збройної агресії рф, можуть відновити чи придбати нове завдяки державній програмі компенсації за знищене житло. Про це детально розповідаємо в пості: https://www.facebook.com/groups/legalaid.ukraine/posts/2538120766375282/

Юридична допомога родинам полонених та зниклих безвісти: як і де отримати безоплатно БЕЗОПЛАТНА ПРАВНИЧА ДОПОМОГА

Юридична допомога родинам полонених та зниклих безвісти: як і де отримати безоплатно

  • Переглядів: 81

Сім’ї полонених чи зниклих безвісти, які потребують юридичної підтримки, можуть отримати її, звернувшись до системи безоплатної правничої допомоги. Юристи можуть допомогти звернутися до установ, що займаються пошуком чи обміном, а також щодо встановлення відповідного статусу члена родини зниклого/полоненого, отримання виплат та інших питань. Минулого року по такі послуги звернулася майже тисяча українців. Юридична допомога родинам полонених та зниклих безвісти: як і де отримати безоплатно

Які суми доходу дають право на безоплатну допомогу із зверненням до суду у 2024 році БЕЗОПЛАТНА ПРАВНИЧА ДОПОМОГА

Які суми доходу дають право на безоплатну допомогу із зверненням до суду у 2024 році

  • Переглядів: 246

1 січня 2024 року зріс прожитковий мінімум. Тож змінилися умови надання вторинної правничої допомоги (допомоги зі зверненням до суду) людям з низьким доходом.

Відбувся правопросвітницький захід для осіб літнього віку БЕЗОПЛАТНА ПРАВНИЧА ДОПОМОГА

Відбувся правопросвітницький захід для осіб літнього віку

  • Переглядів: 139

     5 грудня 2023 року за участі головного юриста сектору «Козівське бюро правничої допомоги» було здійснено візит з метою консультування осіб літнього віку в КО «Центр надання соціальних послуг Козівської селищної  ради» відділенні надання соціальних послуг  в умовах цілодобового перебування/проживання.

Як система безоплатної правничої допомоги допомагає постраждалим від домашнього насильства БЕЗОПЛАТНА ПРАВНИЧА ДОПОМОГА

Як система безоплатної правничої допомоги допомагає постраждалим від домашнього насильства

  • Переглядів: 105

     Від початку 2023 року система безоплатної правничої допомоги понад 1,5 тис. разів надавала допомогу зі зверненням до суду людям, які постраждали від домашнього насильства чи насильства за ознакою статі. У понад 1,4 тис. випадків така допомога надавалася  жінкам, у майже 120 випадках – чоловікам).

Постраждалі від домашнього насильства можуть отримати безоплатно послуги юриста чи адвоката: куди звертатися БЕЗОПЛАТНА ПРАВНИЧА ДОПОМОГА

Постраждалі від домашнього насильства можуть отримати безоплатно послуги юриста чи адвоката: куди звертатися

  • Переглядів: 166

     Особи, які постраждали від домашнього насильства, мають право отримати безоплатно послуги юриста чи адвоката. Для цього варто звернутися до системи безоплатної правничої допомоги (БПД). Які послуги надає система БПД, як ними скористатися та куди звертатись — пояснюємо далі.

Земельні питання: як і де можна отримати консультацію юриста безоплатно БЕЗОПЛАТНА ПРАВНИЧА ДОПОМОГА

Земельні питання: як і де можна отримати консультацію юриста безоплатно

  • Переглядів: 232

Українці, які потребують розв’язання питань щодо володіння чи користування землею, можуть безоплатно отримати консультацію юриста від системи безоплатної правничої допомоги. З початку року такою можливістю скористались понад 17 тисяч українців.