Головне Управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області

Е-ЛИСТОК НЕПРАЦЕЗДАТНОСТІ! ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ РОБОТОДАВЦІВ І ПРАЦІВНИКІВ!

З першого жовтня цього року Україна повністю перейшла на електронні листки непрацездатності (лікарняні). Як усе нове, цей напрямок потребує уваги, додаткових роз’яснень та удосконалення. У зв’язку з цим Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області відповідає на поширені запитання.

15:58:18 08.10.2021

Особливості виплати пенсії особам, які перебувають на повному державному утриманні

Працівники Головного управління інформують, що виплату пенсії особам, які перебувають на повному державному утриманні врегульовано статтею 48 Закону України № 1058 від 09 липня 2003 року «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Передбачено, що пенсіонеру, який перебуває на повному державному утриманні у відповідній установі (закладі), виплачується 25 відсотків призначеної пенсії. Іншу частину перераховують установі (закладу), в якій він перебуває на повному державному утриманні, за його особистою заявою. Зазначені кошти зараховують на їх банківські рахунки і спрямовують виключно на поліпшення умов для проживання в них пенсіонерів.

15:40:53 21.09.2021

Обчислення страхового стажу

Порядок обчислення страхового стажу та періоди, з яких складається страховий стаж визначено статтею 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

10:59:36 06.09.2021

До уваги роботодавців та застрахованих осіб! Інформація щодо оцифрування трудових книжок!

Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі” від 05.02.2021 р. №1212-ІХ набрав чинності з 10 червня 2021 року та передбачає перехід на електронний облік трудової діяльності.  Роботодавці та застраховані особи мають 5 років на оцифрування трудових книжок.

15:45:01 04.08.2021

Перерахунок пенсій з 1 липня 2021 року

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет на 2021 рік» з 1 липня 2021 року розмір прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб підвищено з 1769 до 1854 гривень або на 85 гривень. Виходячи з цього, мінімальний розмір пенсійної виплати з цієї дати не може бути нижчим, ніж 1854 гривень. Відповідно, збільшено максимальний розмір пенсій до 18540 гривень.

14:45:37 02.07.2021