
З 1 СІЧНЯ 2025 РОКУ ДЛЯ ФІЗИЧНИХ ОСІБ-ПІДПРИЄМЦІВ СПЛАТА ЄСВ – ОБОВ’ЯЗКОВА
Згідно Закону України "Про Державний бюджет України на 2025 рік" фізичні особи-підприємці з 1 січня зобов'язані сплачувати єдиний соціальний внесок. Це означає, що:
Згідно Закону України "Про Державний бюджет України на 2025 рік" фізичні особи-підприємці з 1 січня зобов'язані сплачувати єдиний соціальний внесок. Це означає, що:
Ігор Москалик, начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області та Галина Скрепецька, заступник начальника Головного управління провели робочу зустріч з Ольгою Ярмоленко, директором Департаменту охорони здоров'я Тернопільської обласної державної адміністрації з питань запровадження оцінювання повсякденного функціонування особи та взаємодії із закладами охорони здоров’я області.
Єдиний соціальний внесок (ЄСВ) на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – це консолідований страховий внесок в Україні, збір якого здійснюється в системі загальнообов’язкового державного страхування в обов’язковому порядку та на регулярній основі.
З 01 січня 2018 року відповідно до частини 2 статті 28 Закону України №1058 «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», для осіб, які досягли віку 65 років, мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі 40% від мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, але не менше за прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, визначений законом.
Відповідно до статті 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», який набрав чинності з 01 січня 2004 року, страховий стаж – це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
З метою здійснення послідовних заходів щодо підтримки найбільш вразливих категорій осіб, які досягли відповідного віку пенсіонерам призначаються щомісячні компенсаційні виплати до пенсії. Розмір такої виплати залежить від віку пенсіонера. Такі доплати нараховуються органами Пенсійного фонду України автоматично, без звернення зазначених осіб до Пенсійного фонду.
Згідно статті 14 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», страховий стаж – це період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не менше мінімального страхового внеску.
Якщо домогосподарство має прострочену понад три місяці (на дату надання інформації) заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг чи витрат на управління багатоквартирним будинком, що виникла протягом трьох місяців, і загальна сума якої (на день звернення за призначення житлової субсидії) перевищує 40 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (680 грн), то житлова субсидія, у тому числі на наступний період, не призначається.
Органами Пенсійного фонду України постійно проводиться верифікація особистих даних отримувачів пенсій, соціальних послуг, страхових виплат, житлових субсидій та пільг, які містяться в електронних пенсійних справах та особових рахунках. Правові та організаційні засади здійснення верифікації та моніторингу державних виплат в Україні визначені Законом України від 03 грудня 2019 року №324-ІХ «Про верифікацію та моніторинг державних виплат». Метою Закону є підвищення адресності державних виплат, сприяння розбудові системи соціального забезпечення, а також забезпечення справедливого та ефективного використання бюджетних коштів. До державних виплат, які підлягають верифікації згідно цього Закону відносяться, зокрема, пенсії, соціальні послуги, страхові виплати, житлові субсидії та пільги.
ля юридичних осіб на загальній системі оподаткування: