Що робити, якщо пенсійний фонд відмовляє вам у призначенні пенсії за віком? БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА

Що робити, якщо пенсійний фонд відмовляє вам у призначенні пенсії за віком?

  • Переглядів: 2377

           Згідно з Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» право на призначення пенсії за віком мають особи, які досягли пенсійного віку — а це 60 років — та мають необхідний страховий стаж. Станом на 2022 рік потрібно мати не менше 29 років стажу. Цей показник щороку зростає на один рік, й у 2028 році для виходу на пенсію в 60 років потрібно буде мати не менше 35 років стажу.

У Козівському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України говорили про продовження строку дії договору оренди земельної ділянки на період воєнного стану для трудового колективу. БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА

У Козівському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України говорили про продовження строку дії договору оренди земельної ділянки на період воєнного стану для трудового колективу.

  • Переглядів: 376

              Головним нововведенням Закону № 2145-IX є так зване автоматичне поновлення договорів. Закон передбачає, що договори оренди, суборенди, емфітевзису, суперфіцію, земельного сервітуту вважаються поновленими на один рік без волевиявлення сторін таких договорів. Крім того, таке поновлення не потребує внесення відповідних змін до ДРРПНМ, а сам договір вважається поновленим без внесення відповідних відомостей до реєстру.

Встановлення факту спільного проживання БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА

Встановлення факту спільного проживання

  • Переглядів: 279

     Юридичний факт проживання однією сім'єю зі спадкодавцем не менш як п’ять років до часу відкриття спадщини має бути встановлений винятково рішенням суду. Нотаріус не має можливостей для того, щоб безспірно встановити зазначені обставини.

Продовження договору оренди земельної ділянки на період воєнного стану БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА

Продовження договору оренди земельної ділянки на період воєнного стану

  • Переглядів: 1258

             Війна, назавжди змінила хід історії сучасної України. Ці події зачепили всі можливі сфери суспільства, не оминувши і земельні відносини. Земля в нашій державі є найбільшою цінністю, оскільки саме вона є вихідним фактором виробництва та запорукою економічного розвитку. З огляду на це в умовах воєнного стану врегулювання земельних відносин відіграє неабияку роль, тому що від цього залежить безпека не лише земельної та аграрної сфер, а й усієї країни в цілому.

З нагоди відзначення Дня Конституції України, фахівці Сектору «Козівське бюро правової допомоги» долучилися до проведення правопросвітницького заходу для жителів громади БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА

З нагоди відзначення Дня Конституції України, фахівці Сектору «Козівське бюро правової допомоги» долучилися до проведення правопросвітницького заходу для жителів громади

  • Переглядів: 644

         Право, закони супроводжують людину все її життя. Щоб користуватись своїми правами і виконувати свої обов'язки, не порушуючи прав і законних інтересів інших.         З нагоди відзначення Дня Конституції України, фахівці Сектору «Козівське бюро правової допомоги» відділу безоплатної правової допомоги Тернопільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги долучилися до проведення правопросвітницького заходу для жителів громади.         Захід відбувся у Відділі Бібліотечної справи КЗ «Центру культури і дозвілля» Козівської селищної ради задля того, щоб нагади жителям не лише про права та свободи людини, а й можливість отримати професійну правничу допомогу від держави.           Фахівець розповіла, що право на безоплатну правову допомогу також є одним із прав громадян України, гарантованим їм Конституцією. У певних випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно, кожен є вільним у виборі захисника своїх прав.         Зазначене право закріплено Законом України «Про безоплатну правову допомогу». Згідно з даним Законом передбачено два види надання правової допомоги: безоплатна первина правова допомога, безоплатна вторинна правова допомога.         Отримати первинну правову допомогу –  юридичні консультації, розяснення, складання заяв, скарг, звернень, окрім документів процесуального характеру – має право кожен, хто перебуває під юрисдикцією України. Отримати представництво у судах, перед органами державної влади тощо мають право законодавчо ви значені категорії громадян: малозабезпечені, учасники бойових дій, внутрішні переселенці, діти, жертви домашнього та інших видів насильства тощо.

Які гарантії мають члени сімей військовослужбовців, які зникли безвісти або перебувають у полоні? БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА

Які гарантії мають члени сімей військовослужбовців, які зникли безвісти або перебувають у полоні?

  • Переглядів: 4873

      Для початку необхідно визначити, хто вважається членами сім'ї військовослужбовця, які мають право отримувати інформацію про розшук. Визначення поняття закріплене в Законі України "Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин" та доповнене в квітні 2022 року. У цьому законі близькі родичі та члени сім’ї особи, зниклої безвісти за особливих обставин, — чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням, а також особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом і мають взаємні права та обов’язки, у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі.