Внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.
Згідно з Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» право на призначення пенсії за віком мають особи, які досягли пенсійного віку — а це 60 років — та мають необхідний страховий стаж. Станом на 2022 рік потрібно мати не менше 29 років стажу. Цей показник щороку зростає на один рік, й у 2028 році для виходу на пенсію в 60 років потрібно буде мати не менше 35 років стажу.
Головним нововведенням Закону № 2145-IX є так зване автоматичне поновлення договорів. Закон передбачає, що договори оренди, суборенди, емфітевзису, суперфіцію, земельного сервітуту вважаються поновленими на один рік без волевиявлення сторін таких договорів. Крім того, таке поновлення не потребує внесення відповідних змін до ДРРПНМ, а сам договір вважається поновленим без внесення відповідних відомостей до реєстру.
Юридичний факт проживання однією сім'єю зі спадкодавцем не менш як п’ять років до часу відкриття спадщини має бути встановлений винятково рішенням суду. Нотаріус не має можливостей для того, щоб безспірно встановити зазначені обставини.
Війна, назавжди змінила хід історії сучасної України. Ці події зачепили всі можливі сфери суспільства, не оминувши і земельні відносини. Земля в нашій державі є найбільшою цінністю, оскільки саме вона є вихідним фактором виробництва та запорукою економічного розвитку. З огляду на це в умовах воєнного стану врегулювання земельних відносин відіграє неабияку роль, тому що від цього залежить безпека не лише земельної та аграрної сфер, а й усієї країни в цілому.
Право, закони супроводжують людину все її життя. Щоб користуватись своїми правами і виконувати свої обов'язки, не порушуючи прав і законних інтересів інших.
З нагоди відзначення Дня Конституції України, фахівці Сектору «Козівське бюро правової допомоги» відділу безоплатної правової допомоги Тернопільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги долучилися до проведення правопросвітницького заходу для жителів громади.
Захід відбувся у Відділі Бібліотечної справи КЗ «Центру культури і дозвілля» Козівської селищної ради задля того, щоб нагади жителям не лише про права та свободи людини, а й можливість отримати професійну правничу допомогу від держави.
Фахівець розповіла, що право на безоплатну правову допомогу також є одним із прав громадян України, гарантованим їм Конституцією. У певних випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно, кожен є вільним у виборі захисника своїх прав.
Зазначене право закріплено Законом України «Про безоплатну правову допомогу». Згідно з даним Законом передбачено два види надання правової допомоги: безоплатна первина правова допомога, безоплатна вторинна правова допомога.
Отримати первинну правову допомогу – юридичні консультації, розяснення, складання заяв, скарг, звернень, окрім документів процесуального характеру – має право кожен, хто перебуває під юрисдикцією України. Отримати представництво у судах, перед органами державної влади тощо мають право законодавчо ви значені категорії громадян: малозабезпечені, учасники бойових дій, внутрішні переселенці, діти, жертви домашнього та інших видів насильства тощо.
Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності