Правопросвітницький захід «Запобігання та протидія домашньому насильству»

Правопросвітницький захід «Запобігання та протидія домашньому насильству»

  • Переглядів: 326

     5 жовтня 2021 року в приміщенні Тернопільського районного сектору №3 філії Державної установи «Центр пробації» в Тернопільській області відбувся правопросвітницький захід на тему: «Запобігання та протидія домашньому насильству» за участі в.о начальника відділу Козівського бюро правової допомоги Пекар Оксаною та провідного інспектора Тернопільського районного сектору №3 Тиманською Марією

Про права соціально незахищених верств населення інформували в Козові

Про права соціально незахищених верств населення інформували в Козові

  • Переглядів: 430

    28 вересня 2021 року в Козівській районній філії Тернопільського обласного центру зайнятості відбувся семінар для безробітних осіб з інвалідністю за участю в.о. начальника відділу «Козівське бюро правової допомоги» Оксани Пекар. 

Які особливості оформлення заяви-розрахунку за е-лікарняними?

Які особливості оформлення заяви-розрахунку за е-лікарняними?

  • Переглядів: 439

        Уже майже 20 тисяч електронних листків непрацездатності прийнято Фондом соціального страхування України до оплати, а перші з них вже було профінансовано. Як і в разі паперових, для отримання допомоги за електронним лікарняним роботодавець має сформувати та подати до ФССУ заяву-розрахунок – саме від дати її отримання залежить дата фінансування матеріального забезпечення.

Паперовий лікарняний з 1 вересня замінить електронний.

Паперовий лікарняний з 1 вересня замінить електронний.

  • Переглядів: 538

       Електронний листок непрацездатності, є теж документом (зареєстрованим у зазначеному МОЗ порядку, має індивідуальний номер в спеціальному реєстрі), але тільки в електронній формі, він приходить на заміну паперовому. Формується е-лікарняний в Електронному реєстрі листків непрацездатності на підставі медичного висновку про тимчасову непрацездатність. А от цей відповідний реєстр веде саме Пенсійний фонд.

Управління майном дитини

Управління майном дитини

  • Переглядів: 2480

       Управління майном полягає у вчиненні батьками правочинів щодо майна дитини, в тому числі правочинів щодо розпорядження майном та вчиненні дій щодо догляду за майном дитини (наприклад, ремонтування, зберігання, догляд).           Варто звернути увагу на те, що управління здійснюється майном лише малолітньої дитини, тобто дитини віком до 14 років, проте, якщо така дитина може самостійно визначити свої потреби та інтереси, таке управління здійснюється з урахуванням потреб та інтересів дитини. Тобто управління майном дитини припиняється, коли вона досягне 14 років. З 14 років і до повноліття, неповнолітні особи управляють своїм майном самостійно, а батьки лише надають згоду на здійснення нею цивільно-правових правочинів у випадках, передбачених законом і лише при наявності дозволу органу опіки та піклування.          Батьки малолітньої дитини не мають права без дозволу органу опіки та піклування вчиняти такі правочини щодо її майнових прав: