Правопросвітницький захід «Запобігання та протидія домашньому насильству»

• Переглядів: 310

5 жовтня 2021 року в приміщенні Тернопільського районного сектору №3 філії Державної установи «Центр пробації» в Тернопільській області відбувся правопросвітницький захід на тему: «Запобігання та протидія домашньому насильству» за участі в.о начальника відділу Козівського бюро правової допомоги Пекар Оксаною та провідного інспектора Тернопільського районного сектору №3 Тиманською Марією

Про права соціально незахищених верств населення інформували в Козові

• Переглядів: 415

28 вересня 2021 року в Козівській районній філії Тернопільського обласного центру зайнятості відбувся семінар для безробітних осіб з інвалідністю за участю в.о. начальника відділу «Козівське бюро правової допомоги» Оксани Пекар.

Які особливості оформлення заяви-розрахунку за е-лікарняними?

• Переглядів: 423

Уже майже 20 тисяч електронних листків непрацездатності прийнято Фондом соціального страхування України до оплати, а перші з них вже було профінансовано. Як і в разі паперових, для отримання допомоги за електронним лікарняним роботодавець має сформувати та подати до ФССУ заяву-розрахунок – саме від дати її отримання залежить дата фінансування матеріального забезпечення.

Паперовий лікарняний з 1 вересня замінить електронний.

• Переглядів: 518

Електронний листок непрацездатності, є теж документом (зареєстрованим у зазначеному МОЗ порядку, має індивідуальний номер в спеціальному реєстрі), але тільки в електронній формі, він приходить на заміну паперовому. Формується е-лікарняний в Електронному реєстрі листків непрацездатності на підставі медичного висновку про тимчасову непрацездатність. А от цей відповідний реєстр веде саме Пенсійний фонд.

Управління майном дитини

• Переглядів: 2380

Управління майном полягає у вчиненні батьками правочинів щодо майна дитини, в тому числі правочинів щодо розпорядження майном та вчиненні дій щодо догляду за майном дитини (наприклад, ремонтування, зберігання, догляд).           Варто звернути увагу на те, що управління здійснюється майном лише малолітньої дитини, тобто дитини віком до 14 років, проте, якщо така дитина може самостійно визначити свої потреби та інтереси, таке управління здійснюється з урахуванням потреб та інтересів дитини. Тобто управління майном дитини припиняється, коли вона досягне 14 років. З 14 років і до повноліття, неповнолітні особи управляють своїм майном самостійно, а батьки лише надають згоду на здійснення нею цивільно-правових правочинів у випадках, передбачених законом і лише при наявності дозволу органу опіки та піклування.          Батьки малолітньої дитини не мають права без дозволу органу опіки та піклування вчиняти такі правочини щодо її майнових прав:

Про соціальні пільги та гарантії говорили безробітним особам з інвалідністю

• Переглядів: 484

17 серпня 2021 року в Козівській районній філії Тернопільського обласного центру зайнятості відбувся семінар для безробітних осіб з інвалідністю за участю в.о. начальника відділу «Козівське бюро правової допомоги» Оксани Пекар.

Переведення дачного (садового) будинку в житловий та реєстрація місця проживання в ньому

• Переглядів: 1668

Щоб отримати можливість реєстрації місця проживання у будинку, необхідно спочатку змінити його статус з дачного (садового) на житловий, а для цього потрібно дачний будинок привести у відповідність будівельним нормам.

Семінар щодо цифрової грамотності населення

• Переглядів: 347

В Козівській районній філії Тернопільського обласного центру зайнятості відбувся семінар з підвищення цифрової грамотності для безробітних осіб за участю в.о. начальника відділу «Козівське бюро правової допомоги» Оксани Пекар.

Правопросвітницький захід «Безоплатне отримання земельної ділянки»

• Переглядів: 372

В рамках проекту Програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство» у Козівському районному відділі державної виконавчої служби Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Івано-Франківськ), 05 серпня  2021 року, фахівцем Козівського бюро правової допомоги Оксаною Пекар було проведено захід на тему «Безоплатне отримання земельної ділянки» для трудового колективу.