Довідки про несудимість більше не видаватимуть

  • 1139

          Раніше для підтвердження інформації про наявність чи відсутність судимості отримували довідки про несудимість. З 15 квітня 2022 року такий документ більше не видають в паперовому або електронному вигляді.

             Замість довідки про несудимість видається ВИТЯГ З ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ «ОБЛІК ВІДОМОСТЕЙ ПРО ПРИТЯГНЕННЯ ОСОБИ ДО КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ТА НАЯВНОСТІ СУДИМОСТІ».

   Отримати його можна на сайті Міністерства внутрішніх справ за посиланням: https://vytiah.mvs.gov.ua/app/landing.

ПОРЯДОК ОТРИМАННЯ ВИТЯГУ

                Отримати витяг має право фізична особа, яка досягла 14-річного віку та має право на отримання з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості» відомостей про себе.

                  Для отримання витягу потрібно:

1. Увійти до особистого кабінету за допомогою електронного цифрового підпису (Bank ID НБУ або Дія.Підпис).

2. Заповнити дані в особистому кабінеті (країна народження/область народження, країна реєстрації/область реєстрації та інші дані).

3. У разі зміни прізвища, ім’я або по батькові заповнити відповідні дані.

4. Вибрати зі списку мету отримання запиту (наприклад оформлення участі у процедурі публічної закупівлі/спрощеної публічної закупівлі, пред’явлення за місцем вимоги тощо).

5. Обрати тип витягу (скорочений витяг буде містити лише відомості про відсутність (наявність) судимості; повний витяг буде містити відомості про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінальним процесуальним законодавством України).

6. Надіслати запит на отримання витягу.

ВИТЯГ НАДАЄТЬСЯ БЕЗКОШТОВНО.

              Витяг є електронним документом та формується досить швидко - не більше однієї хвилини. Перевірка достовірності витягу здійснюється за допомогою QR-коду, який розміщений в правому верхньому куті витягу.

              Отже, заміна довідки про несудимість отриманням витягу в електронному вигляді прибирає бюрократичні перепони та дозволяє громадянам оперативно реалізувати свої права на працю, виїзд за кордон, усиновлення, встановлення опіки, оформлення ліцензій на здійснення господарської діяльності тощо.

               Якщо у Вас виникнуть ще якість питання, Ви можете звернутись до Сектору «Козівського бюро правової допомоги» відділу безоплатної правової допомоги Тернопільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги за номером телефону: (03547) 2 22 24 або за адресою: смт.Козова, вул.Грушевського, 38.

Фото без опису