Управління майном дитини

• Переглядів: 2520

Управління майном полягає у вчиненні батьками правочинів щодо майна дитини, в тому числі правочинів щодо розпорядження майном та вчиненні дій щодо догляду за майном дитини (наприклад, ремонтування, зберігання, догляд).           Варто звернути увагу на те, що управління здійснюється майном лише малолітньої дитини, тобто дитини віком до 14 років, проте, якщо така дитина може самостійно визначити свої потреби та інтереси, таке управління здійснюється з урахуванням потреб та інтересів дитини. Тобто управління майном дитини припиняється, коли вона досягне 14 років. З 14 років і до повноліття, неповнолітні особи управляють своїм майном самостійно, а батьки лише надають згоду на здійснення нею цивільно-правових правочинів у випадках, передбачених законом і лише при наявності дозволу органу опіки та піклування.          Батьки малолітньої дитини не мають права без дозволу органу опіки та піклування вчиняти такі правочини щодо її майнових прав:

Про соціальні пільги та гарантії говорили безробітним особам з інвалідністю

• Переглядів: 506

17 серпня 2021 року в Козівській районній філії Тернопільського обласного центру зайнятості відбувся семінар для безробітних осіб з інвалідністю за участю в.о. начальника відділу «Козівське бюро правової допомоги» Оксани Пекар.

Переведення дачного (садового) будинку в житловий та реєстрація місця проживання в ньому

• Переглядів: 1749

Щоб отримати можливість реєстрації місця проживання у будинку, необхідно спочатку змінити його статус з дачного (садового) на житловий, а для цього потрібно дачний будинок привести у відповідність будівельним нормам.

Семінар щодо цифрової грамотності населення

• Переглядів: 369

В Козівській районній філії Тернопільського обласного центру зайнятості відбувся семінар з підвищення цифрової грамотності для безробітних осіб за участю в.о. начальника відділу «Козівське бюро правової допомоги» Оксани Пекар.

Правопросвітницький захід «Безоплатне отримання земельної ділянки»

• Переглядів: 396

В рамках проекту Програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство» у Козівському районному відділі державної виконавчої служби Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Івано-Франківськ), 05 серпня  2021 року, фахівцем Козівського бюро правової допомоги Оксаною Пекар було проведено захід на тему «Безоплатне отримання земельної ділянки» для трудового колективу.

Надбавка на догляд за особами з інвалідністю з дитинства та дітьми з інвалідністю

• Переглядів: 518

Згідно статті 1 Закону України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю" право на державну соціальну допомогу мають особи з інвалідністю з дитинства та діти з інвалідністю віком до 18 років.

Особливості оренди житла з викупом

• Переглядів: 1912

Договір оренди житла з викупом – особливий вид договору найму (оренди) житла, що може передбачати відступлення орендодавцем права вимоги боргу іншій особі – вигодонабувачу .

Особливості заповідального відказу

• Переглядів: 2455

Відповідно до статті 1233 Цивільного Кодексу України, заповіт — це особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті.

Право просвітницький захід «Реєстрація права власності на земельну ділянку у державному реєстрі»

• Переглядів: 485

Питання державної реєстрації речових прав на земельні ділянки завжди актуальні для суб’єктів земельних відносин. Проте, на жаль, відповіді на ці питання досить рідко з’являються в офіційних роз’ясненнях уповноважених державних органів 13 липня  2021 року в Козівському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Тернопільської області в Тернопільській області, Тернопільському районі, фахівцем Козівського бюро правової допомоги Оксаною Пекар було проведено правовий захід на тему «Реєстрація права власності на земельну ділянку у державному реєстрі» для трудового колективу служби.