Про можливість здійснення доплати до мінімального страхового внеску за неповні місяці страхового стажу
Частиною четвертою статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» встановлено порядок проведення перерахунку пенсій особам, які продовжують працювати (далі – Закон 1058). Такий перерахунок здійснюється з урахуванням не менш, як 24 місяці страхового стажу, набутого після призначення чи попереднього перерахунку пенсії незалежно від перерв у роботі.
Чимало громадян, які отримують пенсію по інвалідності, при досягненні пенсійного віку цікавляться тим чи залишатись їм на пенсії по інвалідності, чи переходити на пенсію за віком.
Електронні послуги поступово починають замінювати традиційні способи отримання будь-якої інформації. І в сучасних реаліях, де переважають різні види онлайн-сервісів, можливість отримати дистанційні послуги від Пенсійного фонду України — це вимога сьогодення. Адже такі сервіси є надзвичайно зручними та дають змогу уникнути очікування в чергах чи незручних годин прийому.
Обчислення страхового стажу проводиться відповідно до статті 24 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" (далі – Закон), відповідно до якої страховий стаж – це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Загальновідомо, що з 01 жовтня 2021 року всі заклади охорони здоров’я України перейшли на електронне оформлення лікарняних (листків непрацездатності). Але чи всі добре розуміють, що в собі вміщує поняття «електронний листок непрацездатності», а головне, якою є процедура його створення та направлення до роботодавців?
З першого жовтня цього року Україна повністю перейшла на електронні листки непрацездатності (лікарняні). Як усе нове, цей напрямок потребує уваги, додаткових роз’яснень та удосконалення. У зв’язку з цим Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області відповідає на поширені запитання.
Працівники Головного управління інформують, що виплату пенсії особам, які перебувають на повному державному утриманні врегульовано статтею 48 Закону України № 1058 від 09 липня 2003 року «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Передбачено, що пенсіонеру, який перебуває на повному державному утриманні у відповідній установі (закладі), виплачується 25 відсотків призначеної пенсії. Іншу частину перераховують установі (закладу), в якій він перебуває на повному державному утриманні, за його особистою заявою. Зазначені кошти зараховують на їх банківські рахунки і спрямовують виключно на поліпшення умов для проживання в них пенсіонерів.
Порядок обчислення страхового стажу та періоди, з яких складається страховий стаж визначено статтею 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі” від 05.02.2021 р. №1212-ІХ набрав чинності з 10 червня 2021 року та передбачає перехід на електронний облік трудової діяльності. Роботодавці та застраховані особи мають 5 років на оцифрування трудових книжок.