


Графіки прямих телефонних "гарячих ліній" в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Тернопільській області

Субсидії та пільги виплачує Пенсійний фонд України
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2022 року № 1041 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу Пенсійним фондом України» функції адміністрування житлових субсидій та пільг передаються Пенсійному фонду України.

ПРО ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ
Відповідно до статті 115 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон 1058) учасники бойових дій мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками — 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок. Для визначення права на цей вид пенсії учасник бойових дій має отримати відповідний статус і посвідчення, а вже потім потрібно самостійно звертатися до будь-якого підрозділу з обслуговування громадян (сервісного центру) Пенсійного фонду України незалежно від місця реєстрації (особисто або скориставшись порталом електронних послуг Пенсійного фонду).

Добровільна участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування
Добровільна участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування регулюється Законом України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон 2464) та надає можливість забезпечити страховий стаж і створити умови для збільшення розміру майбутньої пенсії.

ПРО ПЕРЕРАХУНОК ПЕНCІЙ З 1 ЖОВТНЯ 2022 РОКУ
Рішенням Уряду, ухваленим 15 вересня 2021 року, визначено, що з 1 жовтня 2022 року особам у віці від 70 до 75 років щомісячно буде виплачуватись компенсаційна виплата у розмірі до 300 гривень. Це підвищення стосуватиметься громадян, у яких розмір щомісячної пенсійної виплати з урахуванням усіх надбавок, підвищень та доплат, встановлених законодавством, є меншим, ніж 10 340,35 грн. Особам, які одержують пенсію понад таку суму, підвищення не встановлюватиметься. Також після встановлення підвищення загальний розмір пенсійної виплати не має перевищувати 10 340,35 грн, тобто сума підвищення може бути меншою за 300 грн.

Пенсія за вислугу років працівників освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення

ЩОДО ЗАРАХУВАННЯ ПЕРІОДІВ НАВЧАННЯ ДО СТРАХОВОГО СТАЖУ ПРИ ОЦИФРУВАННІ ВІДОМОСТЕЙ ПРО ТРУДОВУ ДІЯЛЬНІСТЬ
Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року № 1058-IV (далі — Закон № 1058), який набув чинності з 01 січня 2004 року, визначено поняття страховий стаж. Згідно ст. 24 даного Закону, страховий стаж — період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

ОТРИМУВАТИ ПЕНСІЙНІ ВИПЛАТИ ЧЕРЕЗ БАНКІВСЬКІ УСТАНОВИ ЗРУЧНО, ПРОСТО ТА БЕЗПЕЧНО
У кожного настає день, коли особа набуває права отримувати пенсію, та може обрати зручний для нього спосіб одержання пенсії — через банківську установу чи відділення поштового зв’язку.

ОСНОВНІ ПИТАННЯ ЩОДО ОБЧИСЛЕННЯ СТРАХОВОГО СТАЖУ
Кожна застрахована особа хоче отримати в майбутньому гідну пенсію. Однак, щоб досягти цього необхідно пам'ятати про такі поняття як «заробітна плата» та «стаж». Від цих показників залежатиме розмір пенсії, про який необхідно дбати уже сьогодні. Заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області Володимир Івахов розповів про основні питання щодо обчислення страхового стажу: