Щодо декларування коштів отриманих в рамках Програми "єПідтримка"

Щодо декларування коштів отриманих в рамках Програми "єПідтримка"

  • Переглядів: 508

Національне агентство з питань запобігання корупції підготувало Роз’яснення від 29.12.2021 №11 щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунку) (далі - Роз’яснення).       Відповідно до Роз’яснення - кошти, отримані в рамках Програми «єПідтримка» не є доходом.

Підстави для зниження пенсійного віку

Підстави для зниження пенсійного віку

  • Переглядів: 3813

          З 01 квітня 2021 року в Україні для жінок і чоловіків зрівнявся вік, який дає право вийти на пенсію на загальних підставах у 60 років (відповідно до умов призначення пенсії за віком, визначених в статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058 від 09.07.2003 (далі – Закон 1058).

Про перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам

Про перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам

  • Переглядів: 704

     Частиною четвертою статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» встановлено порядок проведення перерахунку пенсій особам, які продовжують працювати (далі – Закон 1058). Такий перерахунок здійснюється з урахуванням не менш, як 24 місяці страхового стажу, набутого після призначення чи попереднього перерахунку пенсії незалежно від перерв у роботі. 

Як скористатися е-послугою «Автоматичне призначення пенсії»?

Як скористатися е-послугою «Автоматичне призначення пенсії»?

  • Переглядів: 439

Електронні послуги поступово починають замінювати традиційні способи отримання будь-якої інформації. І в сучасних реаліях, де переважають різні види онлайн-сервісів, можливість отримати дистанційні послуги від Пенсійного фонду України — це вимога сьогодення. Адже такі сервіси є надзвичайно зручними та дають змогу уникнути очікування в чергах чи незручних годин прийому.

Важливо знати: записи у паперовій трудовій книжці можуть додатково перевірити!

Важливо знати: записи у паперовій трудовій книжці можуть додатково перевірити!

  • Переглядів: 555

            Обчислення страхового стажу проводиться відповідно до статті 24 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" (далі – Закон), відповідно до якої страховий стаж – це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Що варто знати про відкриття е-лікарняних?

Що варто знати про відкриття е-лікарняних?

  • Переглядів: 496

Загальновідомо, що з 01 жовтня 2021 року всі заклади охорони здоров’я України перейшли на електронне оформлення лікарняних (листків непрацездатності). Але чи всі добре розуміють, що в собі вміщує поняття «електронний листок непрацездатності», а головне, якою є процедура його створення та направлення до роботодавців?

Е-ЛИСТОК НЕПРАЦЕЗДАТНОСТІ! ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ РОБОТОДАВЦІВ І ПРАЦІВНИКІВ!

Е-ЛИСТОК НЕПРАЦЕЗДАТНОСТІ! ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ РОБОТОДАВЦІВ І ПРАЦІВНИКІВ!

  • Переглядів: 1097

З першого жовтня цього року Україна повністю перейшла на електронні листки непрацездатності (лікарняні). Як усе нове, цей напрямок потребує уваги, додаткових роз’яснень та удосконалення. У зв’язку з цим Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області відповідає на поширені запитання.

Особливості виплати пенсії особам,  які перебувають на повному державному утриманні

Особливості виплати пенсії особам, які перебувають на повному державному утриманні

  • Переглядів: 2748

     Працівники Головного управління інформують, що виплату пенсії особам, які перебувають на повному державному утриманні врегульовано статтею 48 Закону України № 1058 від 09 липня 2003 року «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Передбачено, що пенсіонеру, який перебуває на повному державному утриманні у відповідній установі (закладі), виплачується 25 відсотків призначеної пенсії. Іншу частину перераховують установі (закладу), в якій він перебуває на повному державному утриманні, за його особистою заявою. Зазначені кошти зараховують на їх банківські рахунки і спрямовують виключно на поліпшення умов для проживання в них пенсіонерів.