Зміни у законодавстві щодо визначення права на призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника (III)

  • 788

 

          З 30 квітня цього року до Закону України «Про загальнобов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон 1058) внесено зміни, які стосуються права на призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника, зокрема, щодо визначення осіб, які є непрацездатними.

            Непрацездатними членами сім'ї відповідно до внесених змін, вважаються чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є особами з інвалідністю, досягли віку 65 років або пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону 1058 (60, 63 у залежності від набутого страхового стажу).

             До внесення змін законодавством передбачалося, що непрацездатними членами сім’ї можуть бути особи, яким встановлено інвалідність або ж досягли пенсійного віку 60, 63 чи 65 років, відповідно страховий стаж особи, яка звертається за призначенням пенсії, повинен був становити не менш як 15 років.

            Відтепер, при досягненні віку 65 років надається право на призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника чоловіку (дружині), батьку, матері, незалежно від їх страхового стажу.

            Для прикладу, за призначенням пенсії у зв’язку з втратою годувальника в період з 1 січня по 31 грудня 2022 року звертається дружина, яка досягла віку 60 років, за померлого чоловіка, та долучає документи про свій страховий стаж, який становить 14 років. На даний час така особа не матиме права на пенсію у зв’язку з втратою годувальника, а набуде його при досягненні віку 65 років. У редакції Закону 1058 до 30 квітня 2022 року права на пенсію у зв’язку з втратою годувальника при наявності менше 15 років стажу, особа не набувала.

             З метою визначення права на призначення будь-якого виду пенсії громадянам слід звертатися до найближчого сервісного центру Пенсійного фонду України.

Фото без опису

 

 

Головне управління
Пенсійного фонду України
в Тернопільській області