Особам з інвалідністю у місцевих підрозділах Тернопільського обласного центру зайнятості сприяють у підборі підходящої роботи відповідно до їх професійних навичок і знань, рекомендацій медико-соціальної експертної комісії та індивідуальної програми реабілітації, побажань людини; організовують професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації; залучають до посильної тимчасової зайнятості, навчають техніці пошуку роботи та самопрезентації, сприяють у започаткуванні власної справи.
Особам з інвалідністю у місцевих підрозділах Тернопільського обласного центру зайнятості сприяють у підборі підходящої роботи відповідно до їх професійних навичок і знань, рекомендацій медико-соціальної експертної комісії та індивідуальної програми реабілітації, побажань людини; організовують професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації; залучають до посильної тимчасової зайнятості, навчають техніці пошуку роботи та самопрезентації, сприяють у започаткуванні власної справи.
В умовах війни всі зусилля суспільства мають бути спрямовані на опір агресору та подолання наслідків вторгнення. Люди, які з різних причин залишились без роботи, можуть долучитись до “Армії відновлення” України - суспільно корисних робіт, які запроваджуються державою під час воєнного стану.
Це роботи:
- оборонного характеру (спрямовані на задоволення потреб ЗСУ, військових формувань та сил цивільного захисту),
- з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру,
- спрямовані на забезпечення загальних потреб функціонування економіки та життєдіяльності населення.
Безробітні жителі Тернопільщини також активно долучаються до «Армії відновлення».
За оперативними даними цьогоріч місцеві підрозділи Тернопільського обласного центру зайнятості уклали більше 200 договорів, згідно з якими зареєстрованим безробітним було видано майже 1140 направлень на роботу. Вони упорядковували та утримували в належному стані укриття, здійснювали супровід та догляд за учасниками бойових дій в медзакладах, надавали допомогу сім’ям військових, плели маскувальні сітки, виконували ряд інших робіт.
Учасникам «Армії відновлення» цьогоріч виплачено 5 млн 692 тис. грн зарплати.
До речі, для безробітних є ряд переваг участі у суспільно корисних роботах:
- зберігається статус безробітного на весь період їх виконання;
- це легальна робота (укладаються строкові трудові договори відповідно до КЗпПУ);
- отримують заробітну плату (не нижче мінімальної),
- набувають страхового стажу,
- мають соціальний захист і гарантії.
Громадам також вигідно організовувати суспільно корисні роботи, адже у разі залучення до них зареєстрованих безробітних оплата їх праці здійснюється за кошти Фонду загальнообов’язкового соціального страхування України на випадок безробіття.
Про організацію та проведення суспільно корисних робіт у районних військових адміністраціях області прийняті розпорядження, якими визначаються їх види, переліки підприємств, об’єктів, посад і вимог до працівників, джерело фінансування, кількість осіб, які будуть залучені та терміни виконання.
У переліку робіт також є: надання допомоги людям з інвалідністю, внутрішньо переміщеним особам, людям літнього віку, розвантаження гуманітарної допомоги, ремонтно-відновлювальні роботи та ін.
За детальнішою інформацією зверніться у місцевий підрозділ Тернопільського обласного центру зайнятості, в Telegram: @DCZ19_Ternopil або за тел. «гарячої лінії» - 0635765756.
Сьогодні для України, як і для багатьох інших країн світу, важливою є тема забезпечення рівних прав для жінок та чоловіків у сфері праці. Свобода від дискримінації – одне з основних прав людини, необхідних для вільного вибору працівником місця роботи, повноцінного розвитку власних можливостей й отримання гідної оплати.
Роботодавці Тернопільської області зараз мають 18 вакансій з наданням житла. Потрібні швачки, оператори лінії, шеф-кухар, кухар, охоронник, водій автотранспортних засобів, різьбяр по каменю, модельєр-конструктор, офіс-адміністратор, технік-оптик, лікарветмедицини.
За ініціативи першої леді Олени Зеленської була розроблена Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні, що передбачає умови, які дозволяють кожній людині незалежно від походження, статі, віку, фізичних можливостей та соціальної групи реалізовувати свої права і свободи, зокрема, на працю, навчання, отримання фінансових та інших ресурсів для заняття підприємництвом. Служба зайнятості, постійно розвиваючись та удосконалюючись, планомірно будує для своїх клієнтів безбар’єрний доступ до усіх послуг служби.
Служба зайнятості створила інформаційний ресурс для ВПО!
З початком воєнних дій на території
України значна кількість громадян були
змушені були покинути свої домівки. На
новому місці проживання перед людьми
постає велика кількість проблем,
однією з найбільш важливих залишається
проблема працевлаштування.
Питання щодо надання допомоги
внутрішньо переміщеним особам
знаходяться на особливому контролі як
Уряду, так і Державної служби
зайнятості. Для цього службою
зайнятості запроваджено комплекс
послуг, які включають не тільки
допомогу в пошуку роботи, але й
професійне навчання, надання ваучерів
та грантів на створення власної справи
тощо.
Більш детально про всі послуги служби
для внутрішніх переселенців можна
дізнатися тут:
https://ter.dcz.gov.ua/
Також службою зайнятості у співпраці з
громадськими організаціями створено
додатковий ресурс з інформування
внутрішньо переміщених осіб щодо
послуг, зокрема з працевлаштування, які
надаються ВПО недержавними та
громадськими організаціями.
Інформація на ньому оновлюється в
онлайн-режимі.
Метою створення цього ресурсу є
покращення співпраці служби
зайнятості, недержавних організацій та
громадських об’єднань у наданні
допомоги внутрішнім переселенцям, а
також – інформування ВПО щодо проєктів
підтримки, які діють у регіоні їх
проживання.
Детальнішу інформацію можна отримати
за телефоном "гарячої лінії"
Тернопільського обласного центру
зайнятості - 6575675360 або у місцевому
центрі зайнятості.
Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності