
На Тернопільщині є робота в котельнях. Не маєш фаху – навчайся!
Роботодавці Тернопільщини на сьогодні мають 205 вакансій операторів котельні, машиністів (кочегарів) котельної та опалювачів.
Роботодавці Тернопільщини на сьогодні мають 205 вакансій операторів котельні, машиністів (кочегарів) котельної та опалювачів.
0 жовтня в Україні - День працівників харчової промисловості, а також Міжнародний день кухаря та кулінара.
За сприяння служби зайнятості Тернопільщини цьогоріч знайшли роботу 4382 жінки (61% від усіх працевлаштованих). Жінки погоджуються також і на роботу за професіями, що традиційно вважалися чоловічими: верстатник, оператор АЗС, водій тролейбуса, підсобник. Також, жінки у цьому році зайняли 83% вакансій керівників та службовців.
Служба зайнятості Тернопільщини активно сприяє молодим жителям краю у тому, аби вони знайшли себе на ринку праці: свідомо та виважено обрали професію, здобули її, знайшли місця праці, реалізували свій фаховий потенціал. З початку 2024 року через службу зайнятості області з числа молоді до 35 років: - 4,2 тис. осіб (майже кожен третій від загальної кількості) шукали роботу, - 2427 вдалося працевлаштувати - 236 – проходили професійне навчання - 150 молодих краян було залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру, у тому числі й «Армії відновлення».
Цьогоріч через місцеві підрозділи Тернопільського обласного центру зайнятості шукала роботу 941 людина старше 60 років, з них 730 були працевлаштовані за професіями: заступник директора, майстер на виробництво, керівник гуртка, інженер, лікар, продавець, сестра медична, викладач, касир, молодша медсестра (санітарка-прибиральниця, буфетниця), помічник вихователя, сторож, робітник комплексного обслуговування будинків, слюсар, вихователь, бухгалтер, кухар, кухонний робітник, гардеробник, вахтер, підсобник, прибиральник, двірник, черговий, водій автотранспортних засобів та ін.
Втрата роботи – нелегкий час для будь-якої людини, проте можна подивитися на цю ситуацію як на можливість перезавантаження, першу сходинку до нового професійного шляху. У службу зайнятості запрошуємо не лише тих, хто вже знає, чим хоче займатися, а й тих, хто не визначився або взагалі не розуміє, куди рухатися далі в професійній сфері чи загалом в трудовій діяльності.
У серпні 2023 року уряд запровадив програму надання компенсацій роботодавцям за витрати на облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю I та II групи. За рік роботи програми вже 917 роботодавців України отримали компенсації за облаштування робочих місць для 1013 людей з інвалідністю, зокрема й ветеранів.
Гранти на власну справу
З початку 2024 року майже 14 тисяч українців отримали ваучер на навчання від Державної служби зайнятості та можливість покрити повністю або частково вартість здобуття професії, спеціальності чи підвищення кваліфікації.