
Нові знання – нові можливості професійної самореалізації на Тернопільщині
У розвинених країнах світу, за даними Інституту ЮНЕСКО, різноманітною освітньою та просвітницькою діяльністю охоплено до 50% дорослого населення.
У розвинених країнах світу, за даними Інституту ЮНЕСКО, різноманітною освітньою та просвітницькою діяльністю охоплено до 50% дорослого населення.
Одна з ефективних форм сприяння зайнятості безробітних - організація громадських робіт, які мають суспільно корисну спрямованість, відповідають потребам певної громади, проводяться на спеціально створених для цього тимчасових робочих місцях та фінансуються за кошти: місцевих бюджетів, роботодавців, для яких роботи виконуються, Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, включаючи виплату як основної, так і додаткової зарплати.
Місцеві підрозділи Тернопільського обласного центру зайнятості пропонують шукачам роботи більше 2-х тис. вакансій. З них, 27% - із заробітною платою вищою від середньої по області.
Особам з інвалідністю у місцевих підрозділах Тернопільського обласного центру зайнятості сприяють у підборі підходящої роботи відповідно до їх професійних навичок і знань, рекомендацій медико-соціальної експертної комісії та індивідуальної програми реабілітації, побажань людини; організовують професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації; залучають до посильної тимчасової зайнятості, навчають техніці пошуку роботи та самопрезентації, сприяють у започаткуванні власної справи.
Роботодавці, які працевлаштовують різні категорії громадян, можуть отримати від Державної служби зайнятості за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття ряд компенсацій, які розраховуються на одного працівника на місяць. Якщо офіційно працевлаштували:
Формуючи систему правових відносин, Україна інтегрується у світову економіку, однією з основних рис якої є послідовна державна політика у сфері надання соціальних послуг. Це один із напрямків, завдяки успішній діяльності якого вдається забезпечити належний рівень життя населення. Перша листопадова неділя – День працівника соціальної сфери. До них належать й працівники служби зайнятості, які надають соціальні послуги і тим, хто залишився без роботи, - у пошуку свого місця на ринку праці, і роботодавцям – у доборі необхідних кадрів.
Роботодавці Тернопільщини на сьогодні мають 205 вакансій операторів котельні, машиністів (кочегарів) котельної та опалювачів.
0 жовтня в Україні - День працівників харчової промисловості, а також Міжнародний день кухаря та кулінара.
За сприяння служби зайнятості Тернопільщини цьогоріч знайшли роботу 4382 жінки (61% від усіх працевлаштованих). Жінки погоджуються також і на роботу за професіями, що традиційно вважалися чоловічими: верстатник, оператор АЗС, водій тролейбуса, підсобник. Також, жінки у цьому році зайняли 83% вакансій керівників та службовців.
Служба зайнятості Тернопільщини активно сприяє молодим жителям краю у тому, аби вони знайшли себе на ринку праці: свідомо та виважено обрали професію, здобули її, знайшли місця праці, реалізували свій фаховий потенціал. З початку 2024 року через службу зайнятості області з числа молоді до 35 років: - 4,2 тис. осіб (майже кожен третій від загальної кількості) шукали роботу, - 2427 вдалося працевлаштувати - 236 – проходили професійне навчання - 150 молодих краян було залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру, у тому числі й «Армії відновлення».