У службі зайнятості Тернопільщини - «єдине вікно» надання послуг соціально вразливим людям. Зручно, комплексно, інформативно!

У службі зайнятості Тернопільщини - «єдине вікно» надання послуг соціально вразливим людям. Зручно, комплексно, інформативно!

  • Переглядів: 107

На базі філій Тернопільського обласного центру зайнятості, їх відокремлених управлінь та відділів розпочинається надання послуг людям, які не здатні на рівних конкурувати на ринку праці, зокрема, внутрішньо переміщеним особам, ветеранам/ветеранкам, людям з інвалідністю та іншим у форматі «єдиного вікна» (https://www.dcz.gov.ua/other/onewindow).

На Тернопільщині більшість іноземців працюють на керівних посадах

На Тернопільщині більшість іноземців працюють на керівних посадах

  • Переглядів: 90

Упродовж першого півріччя 2024 року в Тернопільському обласному центрі зайнятості було видано, продовжено термін дії чи внесено зміни до 17 дозволів на застосування праці іноземних громадян та осіб без громадянства. Найбільше дозволів на працевлаштування в Україні отримали громадяни Туреччини, США та Польщі.

Понад пів сотні жителів Тернопільщини скористалися можливістю отримати кваліфікацію кухаря лише за 2-3 дні Державна служба зайнятості

Понад пів сотні жителів Тернопільщини скористалися можливістю отримати кваліфікацію кухаря лише за 2-3 дні

  • Переглядів: 105

Якщо у Вас є знання та досвід роботи за професією кухар, але немає відповідного документа про кваліфікацію, Тернопільський обласний центр зайнятості сприяє у підтвердженні результатів неформального професійного навчання (набутих професійних знань, умінь і навичок, незалежно від місця, строку та форми їх отримання).

На Тернопільщині майже 80% краян, які пройшли профнавчання, - змогли пра-цевлаштуватися Державна служба зайнятості

На Тернопільщині майже 80% краян, які пройшли профнавчання, - змогли пра-цевлаштуватися

  • Переглядів: 169

У розвинених країнах світу, за даними Інституту ЮНЕСКО, різноманітною освітньою та просвітницькою діяльністю охоплено до 50% дорослого населення. «Служба зайнятості Тернопільщини також надає ряд послуг з професійного навчання дорослого населення. На сьогодні до 30 тисяч 280 грн можуть отримати на професійне на-вчання, перенавчання чи підвищення кваліфікації: - зареєстровані у СЗ безробітні – сертифікат на оплату навчання + сертифікат на проживання (за потреби), також СЗ оплачує проїзд до місця навчання та у зворотному на-прямку і медогляд. Навчатися за сертифікатом можна за будь якою професією, у якій є пот-реба в роботодавця і є ліцензований курс в будь якому закладі освіти України чи можливість стажування в роботодавця. Тільки в ЦПТО ДСЗУ є майже 100 професій та 400 напрямків; - незайняті (люди, які не мають роботи і не зареєстровані у СЗ як безробітні) та за-йняті (працівники) – ваучер на оплату навчання. Навчатися за ваучером можна за 124-ма професіями та напрямками сфер ІТ-технологій, будівництва, транспорту, освіти, медицини, сільського господарства, фармації, цивільної безпеки, озброєння та військової техніки. Про-фесію, заклад освіти та форму навчання (стаціонарну, заочну чи дистанційну) людина обирає самостійно. 

На Тернопіллі 170 людей з інвалідністю потребують працевлаштування. Роботодавці, які їх працевлаштують, отримають компенсації! Державна служба зайнятості

На Тернопіллі 170 людей з інвалідністю потребують працевлаштування. Роботодавці, які їх працевлаштують, отримають компенсації!

  • Переглядів: 98

Особам з інвалідністю у місцевих підрозділах Тернопільського обласного центру зайнятості сприяють у підборі підходящої роботи відповідно до їх професійних навичок і знань, рекомендацій медико-соціальної експертної комісії та індивідуальної програми реабілітації, побажань людини; організовують професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації; залучають до посильної тимчасової зайнятості, навчають техніці пошуку роботи та самопрезентації, сприяють у започаткуванні власної справи.

На Тернопіллі 166 людей з інвалідністю потребують працевлаштування.  Роботодавці, які їх працевлаштують, отримають компенсації! Державна служба зайнятості

На Тернопіллі 166 людей з інвалідністю потребують працевлаштування. Роботодавці, які їх працевлаштують, отримають компенсації!

  • Переглядів: 170

     Особам з інвалідністю у місцевих підрозділах Тернопільського обласного центру зайнятості сприяють у підборі підходящої роботи відповідно до їх професійних навичок і знань, рекомендацій медико-соціальної експертної комісії та індивідуальної програми реабілітації, побажань людини; організовують професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації; залучають до посильної тимчасової зайнятості, навчають техніці пошуку роботи та самопрезентації, сприяють у започаткуванні власної справи.

«Армія відновлення» на Тернопільщині

«Армія відновлення» на Тернопільщині

  • Переглядів: 102

В умовах війни всі зусилля суспільства мають бути спрямовані на опір агресору та подолання наслідків вторгнення. Люди, які з різних причин залишились без роботи, можуть долучитись до “Армії відновлення” України - суспільно корисних робіт, які запроваджуються державою під час воєнного стану.  Це роботи:  - оборонного характеру (спрямовані на задоволення потреб ЗСУ, військових формувань та сил цивільного захисту),  - з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру,  - спрямовані на забезпечення загальних потреб функціонування економіки та життєдіяльності населення.  Безробітні жителі Тернопільщини також активно долучаються до «Армії відновлення».  За оперативними даними цьогоріч місцеві підрозділи Тернопільського обласного центру зайнятості уклали більше 200 договорів, згідно з якими зареєстрованим безробітним було видано майже 1140 направлень на роботу. Вони упорядковували та утримували в належному стані укриття, здійснювали супровід та догляд за учасниками бойових дій в медзакладах, надавали допомогу сім’ям військових, плели маскувальні сітки, виконували ряд інших робіт. Учасникам «Армії відновлення» цьогоріч виплачено 5 млн 692 тис. грн зарплати. До речі, для безробітних є ряд переваг участі у суспільно корисних роботах: - зберігається статус безробітного на весь період їх виконання;  - це легальна робота (укладаються строкові трудові договори відповідно до КЗпПУ);  - отримують заробітну плату (не нижче мінімальної),  - набувають страхового стажу,  - мають соціальний захист і гарантії. Громадам також вигідно організовувати суспільно корисні роботи, адже у разі залучення до них зареєстрованих безробітних оплата їх праці здійснюється за кошти Фонду загальнообов’язкового соціального страхування України на випадок безробіття. Про організацію та проведення суспільно корисних робіт у районних військових адміністраціях області прийняті розпорядження, якими визначаються їх види, переліки підприємств, об’єктів, посад і вимог до працівників, джерело фінансування, кількість осіб, які будуть залучені та терміни виконання.  У переліку робіт також є: надання допомоги людям з інвалідністю, внутрішньо переміщеним особам, людям літнього віку, розвантаження гуманітарної допомоги, ремонтно-відновлювальні роботи та ін. За детальнішою інформацією зверніться у місцевий підрозділ Тернопільського обласного центру зайнятості, в Telegram: @DCZ19_Ternopil або за тел. «гарячої лінії» - 0635765756. 

Гендер і ринок праці, жіноче підприємництво та жіночі стартапи на Тернопільщині Державна служба зайнятості

Гендер і ринок праці, жіноче підприємництво та жіночі стартапи на Тернопільщині

  • Переглядів: 129

  Сьогодні для України, як і для багатьох інших країн світу, важливою є тема забезпечення рівних прав для жінок та чоловіків у сфері праці. Свобода від дискримінації – одне з основних прав людини, необхідних для вільного вибору працівником місця роботи, повноцінного розвитку власних можливостей й отримання гідної оплати.