
Одноразова виплата Героям України та членам їхніх сімей: як отримати
Маєте звання Героя України або втратили рідну людину, якій його присвоїли? Ви маєте право на одноразову грошову допомогу. Як її отримати, куди звертатися та які документи потрібні — розповідають юристи системи надання БПД.

Не використали відпустку — можете отримати грошову компенсацію
Якщо ви не використали всі дні своєї відпустки, ви можете отримати за неї грошову компенсацію. У яких випадках та як це зробити — роз’яснюють юристи системи надання правничої допомоги.

Недоотримана пенсія померлого пенсіонера: хто може отримати та як
Якщо пенсіонер помер, але не встиг отримати нараховану пенсію, ці кошти можуть отримати його родичі. Хто саме та як це зробити — роз’яснюють юристи системи надання безоплатної правничої допомоги.

Як стягнути аліменти на дитину, коли один з батьків проживає за кордоном
Якщо один з батьків проживає за кордоном, з нього можна стягнути аліменти. Зробити це можна двома способами:

Боргова розписка: як оформити та на що звернути увагу
Якщо ви плануєте позичити або взяти гроші в борг, юристи радять скласти боргову розписку. Вона вигідна для обох сторін. Це документ, який підтверджує факт позики, фіксує умови повернення тощо. Для позичальника це можливість захистити свої інтереси, якщо позикодавець висуне нові вимоги повернення боргу. Як оформити боргову розписку — роз’яснюють юристи системи надання безоплатної правничої допомоги. В якій формі складається боргова розписка

Рідним зниклих безвісти за особливих обставин стало простіше отримати відстрочку від мобілізації
Рідні зниклих безвісти за особливих обставин мають право на відстрочку від мобілізації. Раніше, щоб підтвердити своє право, родичам необхідно було звертатися до суду та чекати на рішення про визнання особи зниклою безвісти за особливих обставин. Тепер отримати відстрочку стало простіше. Що саме змінилося — розповідають юристи системи надання БПД.

Нерухомість замість аліментів: як укласти договір
Якщо один з батьків сплачує аліменти — можна домовитись про припинення таких виплат. Для цього платник повинен передати у власність дитини, або тому з батьків, з ким вона проживає, нерухомість. Оформити такий договір треба офіційно, замість сплати аліментів. Як це зробити — роз’яснюють юристи системи надання безоплатної правничої допомоги.

Заповіт з умовою: що це таке і що буде, якщо не виконати умови
У заповіті можна вказати не лише спадкоємців та майно, яке вони мають отримати, але й умови, за яких вони його успадкують. Крім того, заповідач може покласти певні обов’язки на спадкоємців. Які умови можна вказати та що буде, якщо вони не будуть виконані — роз’яснюють юристи системи надання безоплатної правничої допомоги. У заповіті з умовою заповідач вказує умову, яку потрібно виконати для отримання спадщини. Це може бути умова, що має бути виконана до смерті спадкодавця або після. Наприклад, батько може скласти заповіт, де написано, що його діти отримають спадщину, якщо за життя батька закінчать навчання, проживатимуть у певному місці, народять дитину тощо. Або спадкоємець має організувати похорон заповідача у визначений спосіб, здійснити благодійні внески, розпорядитися певним чином речами спадкодавця тощо. Умови та обов’язки не повинні суперечити закону або моральним засадам суспільства.

Не згадали у заповіті: хто має право на спадщину незалежно від волі спадкодавця
Кожна людина має право розпоряджатися своїм майном та визначити, хто його успадкує. Для цього потрібно скласти заповіт. Однак деякі спадкоємці мають право на частку у спадщині, навіть якщо їх не згадано в заповіті. Хто та за яких умов має право на обов’язкову частку у спадщині — роз’яснюють юристи системи надання безоплатної правничої допомоги.

Нетверезий за кермом: які наслідки чекають на порушників
Керування у стані сп’яніння — серйозне правопорушення, за яке передбачені штрафи, позбавлення водійських прав, а в деяких випадках кримінальна відповідальність. Що очікує на порушників, роз’яснюють юристи системи надання безоплатної правничої допомоги.