Про відповідальність за неподання звіту про контрольовані операції розповіли в ДПС області

  • 89

Нещодавно в Головному управлінні ДПС у Тернопільській області відбулася «гаряча лінія» на тему «Трансфертне ціноутворення: нюанси звітності». В телефонному режимі з платниками спілкувалася начальниця відділу трансфертного ціноутворення Головного управління ДПС у Тернопільській області Ольга Буць.

Трансфертне ціноутворення залишається важливою частиною законодавства, і невиконання вимог щодо звітування може призводити до відповідальності у вигляді штрафів. Саме посадовиця нагадала додзвонювачам, що платники податків, які у звітному році здійснювали контрольовані операції, повинні були подати до 1 жовтня року звіт про контрольовані операції (далі – Звіт). 

Найбільше запитували під час «гарячої лінії» про можливість виправлення помилок, і про застосовування відповідальності за уточнення. У відповідь Ольга Буць зазначила, що подання платником податку уточнюючого Звіту не звільняє від відповідальності, передбаченої ст. 120 Податкового кодексу України.

Зокрема, за невключення до поданого Звіту інформації про всі здійснені протягом звітного періоду контрольовані операції тягне за собою накладення штрафу (штрафів) у розмірі 1 відс. суми контрольованих операцій, незадекларованих у поданому Звіті, але не більше 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року, за всі незадекларовані контрольовані операції, здійснені у відповідному звітному році.

Неподання платником податків уточнюючого Звіту після спливу 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати штрафу (штрафів), тягне за собою накладення штрафу в розмірі одного розміру прожиткового мінімуму, за кожен календарний день неподання уточнюючого звіту, але не більше 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи.

Запитували про відповідальність, якщо не встигли подати Звіт до першого жовтня – це передбачає накладення штрафу (штрафів) у розмірі одного розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи за кожний календарний день несвоєчасного декларування контрольованих операцій в поданому Звіті в разі подання уточнюючого Звіту, але не більше 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року.

Посадовиця розповіла про створення та впровадження сучасних цифрових рішень податкового адміністрування. Автоматизація процесу виявлення податкових правопорушень у сфері трансфертного ціноутворення з метою оперативного реагування на них, створення додаткових можливостей щодо виявлення ризиків із трансфертного ціноутворення – такі завдання передбачені Національною стратегією доходів до 2030 року.

Під час телефонної розмови платники податків, які зателефонували на «гарячу лінію», отримали вичерпні відповіді та роз’яснення згідно з нормами чинного законодавства. 

Фото без опису