Днями під час онлайн спілкування цікавилися можливостями використання єдиного рахунку для сплати податків

  • 33

 Нещодавно у Головному управлінні ДПС у Тернопільській області відбулася Інтернет-конференція спільно з інформаційним порталом 0352.ua на тему «Можливість використання єдиного рахунку для сплати податків». В онлайн режимі з платниками спілкувалася начальниця управління економічного аналізу ГУ ДПС у Тернопільській області Наталія Стецько.

 Дописувачі детально просили роз’яснити про можливість використання єдиного рахунку для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податків та зборів, єдиного внеску та інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на податковий орган.

  Посадовиця звернула увагу, що перехід на єдиний рахунок значно спрощує сплату податків, зборів, платежів та єдиного внеску, скорочує платникам фінансові витрати і час формування платіжних документів. 

Під час годинного спілкування запитували, куди з єдиного рахунка кошти перераховуються, на що у відповідь посадовиця зазначила:

  • на бюджетні рахунки для зарахування надходжень та/або на небюджетні рахунки органів ДПС, відкриті в Казначействі для зарахування єдиного внеску;
  • на рахунок платника у банку, небанківському надавачу платіжних послуг – помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов’язання та пені у порядку, визначеному статтею 43 ПКУ, та помилково сплачені суми єдиного внеску.

  Актуальними запитаннями онлайн було, як відслідковувати рух коштів на рахунку; що робити, якщо кошти, сплачені податок на прибуток, спишуться на недоїмку з ЄСВ; як перейти на єдиний рахунок.

 Наталія Стецько зауважила, що повідомлення про використання або відмову від використання єдиного рахунку подається платником податків в електронній формі через Електронний кабінет. Платник податків має право повідомити про використання або відмову від використання єдиного рахунку один раз протягом календарного року. 

 Використання єдиного рахунку платником податків розпочинається з дня, наступного за днем подання ним повідомлення про використання єдиного рахунку. 

 Єдиний рахунок не може використовуватися платником податків для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податку на додану вартість, акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, а також для сплати частини чистого прибутку (доходу) до бюджету державними та комунальними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями.

Не допускається прийняття на єдиний рахунок електронних грошей.

 Під час онлайн спілкування платники податків, що дописували під час Інтернет-конференції, отримали відповіді на усі запитання, які їх цікавили.

Фото без опису