Щодо призначення субсидій на неопалювальний сезон

  • 234

     Субсидія на неопалювальний сезон, відповідно до чинного законодавства, надається з 1 травня по 30 вересня. Якщо житлова субсидія призначається з початку неопалювального сезону, для розрахунку суми житлової субсидії враховується середньомісячний сукупний дохід за III і IV квартали попереднього календарного року. При цьому пенсійна виплата враховується в розмірі нарахованої суми пенсії за березень поточного року.

      Субсидії на неопалювальний сезон з травня автоматично перепризначено для більшості громадян, які отримували їх в опалювальний сезон, якщо немає змін про їхній майновий стан чи склад родини. У разі змін, такі громадяни мають надавати про це дані до органів Пенсійного фонду протягом 30 днів.

     Проте є певна категорія людей, які мають обов’язково звернутися за призначенням субсидії на неопалювальний період. Для цього необхідно подати заяву та необхідні документи для отримання субсидії, а саме:

  • особам, які не отримували субсидію в опалювальному сезоні;

  • якщо у складі домогосподарства є внутрішньо переміщені особи;

  • у разі оренди та сплати житлово-комунальних послуг;

  • якщо в помешканні проживає менше людей, ніж зареєстровано;

  • у разі звернення за призначенням субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного палива.

     Відповідні документи необхідно подати з початку неопалювального сезону до кінця червня. Зробити це можна, звернувшись до сервісного центру Пенсійного фонду, в ЦНАП, сільські, селищні, міські ради або дистанційно — через вебпортал електронних послуг чи мобільний застосунок Пенсійного фонду, або портал «Дія».

Фото без опису