Призначення пенсії для сімей загиблих (померлих) військовослужбовців

  • 1113

     Законом України від 24 березня 2022 року № 2146-IX «Про внесення змін до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» змінено умови призначення пенсії в разі втрати годувальника. Зміни внесені до статей 30, 36, 37, та 41 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

     Так, з урахуванням змін, з 02 квітня 2022 року право на пенсію по втраті годувальника за померлого військовослужбовця мають батьки та дружина (чоловік), якщо вони досягли 60 років незалежно від наявності у них страхового стажу, або є особами з інвалідністю.

     Розмір такої пенсійної виплати встановлюється на рівні 30% заробітку померлого годувальника.

А у разі, якщо військовослужбовець загинув при виконанні службових обов’язків (захисті Батьківщини), право на пенсію по втраті годувальника мають батьки та дружина (чоловік) не раніше, ніж за 5 років до досягнення віку, який дає право на призначення пенсії за віком, встановленого ч. 1 ст. 26 Закону № 1058, тобто в 55 років, незалежно від тривалості страхового стажу.

     Також зазначена категорія утриманців має право на призначення пенсії в разі втрати годувальника, якщо вони є особами з інвалідністю або мають право на:

  • пенсію незалежно від віку відповідно до ч. 3 ст. 114 Закону № 1058;

  • дострокову пенсію за віком;

  • пенсію за віком на пільгових умовах;

  • пенсію зі зменшенням пенсійного віку відповідно до закону.

Розміри пенсій за військовослужбовців, які загинули при виконанні військової служби встановлюється:

  • батькам (одному з батьків), дружині (чоловікові) 70% грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого годувальника, незалежно від наявності інших непрацездатних членів сім'ї;

  • іншому непрацездатному члену сім’ї (дитині) — у розмірі 70% грошового забезпечення (заробітної плати)  загиблого годувальника, двом та більше непрацездатним членам сім’ї (дітям) — по 50% грошового забезпечення (заробітної плати).

      Незалежно від причини смерті годувальника, мінімальний (2 прожиткові мінімуми для непрацездатних осіб, або 4186,00 грн) та максимальний (10 прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб, або 20930,00 грн) розміри пенсії в разі втрати годувальника застосовуються до кожного непрацездатного члена сім’ї окремо.

Фото без опису