Інформування суб’єктів Тернопільського районного сектору №3 філії Державної установи «Центр Пробації" в Тернопільській області, про безоплатну правову допомогу.

  • 237

     07 листопада 2022 року головний юрист Сектору «Козівське бюро правової допомоги» Оксана Пекар  провела інформування для суб’єктів суб’єктів Тернопільського РС №3 разом з провідним інспектором Мироном Музичкою з метою розширення доступу до безоплатних правових послуг.

     Фахівець розповіла про існуючу систему надання безоплатної правової допомоги, а саме хто може користуватись такими послугами та які послуги можна отримати у бюро відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу».

     Під час зустрічі пояснила, що таке безоплатна первинна та безоплатна вторинна правова допомога, та порядок її отримання.

    Так відповідно до ст..7 Закону України «Про безоплатну правову допомогу», безоплатна первинна правова допомога - вид державної гарантії, що полягає в інформуванні особи про її права і свободи, порядок їх реалізації, відновлення у випадку їх порушення та порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб,  та ст.. 13 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» регламентує, що безоплатна вторинна правова допомога - вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя.

     Розповіла, які види правових послуг включає в себе безоплатна первинна та безоплатна вторинна правова допомога, основні завдання  та послуги бюро, звернувшись до якого громадяни можуть отримати інформацію, консультацію та розяснення з правових питань, отримати доступ до безоплатної вторинної правової допомоги, порядок розгляду звернень про надання безоплатної первинної та вторинної допомоги.

      На зустрічі були роздані буклети про надання безоплатної правової допомоги та повідомлено контактну інформацію, за якими працівники та субєкти Тернопільського РС №3 можуть звертатись для отримання безоплатних правових послуг, а також проконсультовано 2 осіб.

Фото без опису