З нагоди відзначення Дня Конституції України, фахівці Сектору «Козівське бюро правової допомоги» долучилися до проведення правопросвітницького заходу для жителів громади

Право, закони супроводжують людину все її життя. Щоб користуватись своїми правами і виконувати свої обов'язки, не порушуючи прав і законних інтересів інших.
        З нагоди відзначення Дня Конституції України, фахівці Сектору «Козівське бюро правової допомоги» відділу безоплатної правової допомоги Тернопільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги долучилися до проведення правопросвітницького заходу для жителів громади.
        Захід відбувся у Відділі Бібліотечної справи КЗ «Центру культури і дозвілля» Козівської селищної ради задля того, щоб нагади жителям не лише про права та свободи людини, а й можливість отримати професійну правничу допомогу від держави.
          Фахівець розповіла, що право на безоплатну правову допомогу також є одним із прав громадян України, гарантованим їм Конституцією. У певних випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно, кожен є вільним у виборі захисника своїх прав.
        Зазначене право закріплено Законом України «Про безоплатну правову допомогу». Згідно з даним Законом передбачено два види надання правової допомоги: безоплатна первина правова допомога, безоплатна вторинна правова допомога.
        Отримати первинну правову допомогу –  юридичні консультації, розяснення, складання заяв, скарг, звернень, окрім документів процесуального характеру – має право кожен, хто перебуває під юрисдикцією України. Отримати представництво у судах, перед органами державної влади тощо мають право законодавчо ви значені категорії громадян: малозабезпечені, учасники бойових дій, внутрішні переселенці, діти, жертви домашнього та інших видів насильства тощо.