В Козівській громаді вшанували пам’ять українців-жертв депортації 1944-1947 років.

Сьогодні, 28 квітня, 75-та річниця сумнозвісної операції «Вісла». Ця військово-політична операція польської комуністичної влади передбачала депортацію всього українського населення з південно-східних регіонів Польщі (Лемківщина, Холмщина, Надсяння й Підляшшя) до її північно-західних земель.

Одним із головних напрямків операції була ліквідація формувань УПА на згаданих територіях, проте у документах з грифом «таємно» йшлося про «остаточне розв’язання української проблеми в Польщі». За різними даними, в той період вимушено покинули свої домівки близько 150 тисяч осіб.

З 1944 по 1946 роки на територію УРСР депортували близько півмільйона українців із їхніх етнічних земель, у 1948–1951 роках ще понад 41 тисячу. Люди залишились без рідної домівки, землі, майна. Але не без історичної пам’яті.

Сьогодні масштаб вимушеного переміщення українців, які рятують свої життя - значно більший. Це ще раз показує, що ворог століттями веде відкриту війну на знищення української нації.

Мусимо пам’ятати про це! Тримаймо стрій, українці!

Фото без опису    Фото без опису