Щодо подання декларації «кандидата на посаду» та проведення спеціальної перевірки
Відповідно до ч. 3 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» (далі — Закон) особа, яка претендує на зайняття посади, зазначеної у п. 1, пп. «а» п. 1, ч. 1 ст. 3 Закону до призначення на посаду подає декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Згідно з ч. 1 ст. 56 Закону стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального та особливо відповідального становища, а також посад з підвищеним корупційним ризиком проводиться спеціальна перевірка.
Проте, зважаючи на вимоги ст. 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» та введений Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 воєнний стан в Україні, Національне агентство зазначає, що до припинення воєнного стану кандидати на відповідні посади можуть не подавати декларації «кандидат на посаду» та відповідно спеціальна перевірка проводитися в цей період не буде.
Крім того, згідно з приміткою до ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка передбачає відповідальність за несвоєчасне подання декларації та до ст. 366-3 Кримінального кодексу України, якою визначена відповідальність за неподання декларації, суб’єктами відповідальності є декларанти, які визначені в ч.ч. 1, 2 ст. 45 Закону.
Водночас декларація «кандидата на посаду» подається згідно з вимогами ч. 3 ст. 45 Закону, а не ч.ч. 1, 2 ст. 45 Закону.
Головне управління
Пенсійного фонду України
в Тернопільській області