За кожного прийнятого переселенця українцям платитимуть 450 грн компенсації на витрати комунальних послуг

  • 416

     В Україні, кожен громадянин, який безкоштовно прийняв у свою домівку внутрішньо переміщених осіб, які втратили або вимушено покинули своє житло, може отримати компенсацію витрат на комунальні послуги. Як повідомили у Міністерстві розвитку громад і територій, за кожного переселенця уряд виплачуватиме близько 450 грн на місяць.

     У соціальному пакеті для підтримки внутрішньо переміщених осіб сказано, що «Власники житла, які безкоштовно прихистили внутрішньо переміщених осіб, отримають гарантовану державну підтримку в розмірі близько 450 грн на місяць за кожну прийняту особу, незалежно від віку, для компенсації витрат на комунальні послуги».

     Як отримати відшкодування витрат на комунальні послуги?

     Особа, яка готова прийняти у свою домівку переселенця, повинна звернутися до органу місцевого самоврядування із заявою та надати необхідну інформацію, тобто дані про, те де є вільне житло.  Також, цю інформацію можна надати через веб-сайт Прихисток, а надалі це можна буде зробити й через застосунок Дія.

     Органи місцевого самоврядування формуватимуть реєстр житлового фонду доступного для розміщення. Це дозволить розмістити якомога більшу кількість людей. Варто зауважити, що розселення буде відбуватись лише за згодою власників житла.

     Власники житла, які безкоштовно прийняли у своїх домівках переміщених осіб, щомісячно будуть отримувати виплату з бюджету через органи місцевого самоврядування.

 

Фото без опису