Порядок оформлення пенсії за довіреністю

  • 5515

     Відповідно до частини другої статті 47 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсія може виплачуватися за довіреністю, порядок оформлення і строк дії якої визначаються законом. 

Довіреність – це письмовий документ, який видає одна особа іншій для представництва перед третіми особами. За станом здоров’я або з інших причин пенсіонер іноді не має можливості отримувати належні йому виплати особисто. У такому разі він може доручити цю справу комусь, оформивши відповідний документ.

Довіреності в основному посвідчуються нотаріусами. Якщо в населеному пункті відсутній нотаріус, або державна нотаріальна контора, довіреність особи на одержання пенсії може посвідчити уповноважена на це посадова особа органу місцевого самоврядування, де немає нотаріуса, а також члена сім'ї військовослужбовця може посвідчити командир (начальник) частини, з'єднань, установ або закладів.

     Довіреність особи, яка перебуває в місці позбавлення волі (слідчому ізоляторі), може посвідчити начальник місця позбавлення волі.

     Довіреність може посвідчити посадова особа організації, у якій довіритель перебуває на стаціонарному лікуванні.

У довіреності потрібно зазначити певні реквізити, а саме:

-місце та час складання;

термін дії;

-відомості про довірителя та довіреного: прізвище, ім'я, по батькові, адреса;

-обсяг повноважень довіреної особи {перелік дій, які довірений може вчиняти від імені довірителя).

     Зверніть увагу! Довіреність без зазначення дати її вчинення вважають недійсною.

Особа, яка видала довіреність, може в будь-який час її скасувати. А скасувавши, негайно повідомити про це й того, кому доручали отримання пенсії, і установу, що її видає.

    Виплата пенсії за довіреністю здійснюється протягом усього періоду дії довіреності за умови поновлення пенсіонером заяви про виплату пенсії за довіреністю через кожний рік дії такої довіреності.

     Отримувати пенсію за однією довіреністю можна не більше як рік, тож за потреби її треба завчасно переоформити.

До органів Пенсійного фонду України, де пенсіонер перебуває на обліку, необхідно звертатися з довіреністю про виплату пенсії після спливу 12 місяців використання довіреності або після року дії такої довіреності. До того ж зробити це потрібно особисто. Виплату пенсії за довіреністю продовжують знову на один рік, починаючи з місяця, що настає за місяцем подання заяви. Буває, що пенсіонер звертається в управління до закінчення чергового року з дати вчинення довіреності або терміну, на який надано попередній дозвіл. У такому разі дозвіл на виплату встановлюється із місяця, що настає за місяцем подання заяви, знову на 12 місяців.

     Варто пам’ятати, що органи Пенсійного фонду України безпосередньо виплату пенсії у розумінні передачі грошей пенсіонеру не здійснюють. Виплата пенсії здійснюється через підприємства поштового зв’язку та установи банків. Таким чином, довіреність для виплати пенсії довірена особа надає безпосередньо працівнику поштового зв’язку або при знятті коштів із вкладу банку. До речі, після першої виплати пенсії через пошту таку довіреність або її копію залишають на виплатному об’єкті поштового зв’язку (там її зберігають в окремій справі).

     А також якщо у Вас виникнуть ще якість питання, Ви можете звернутись до Козівського бюро правової допомоги за номером телефону: (03547) 2 22 24.

Фото без опису