До уваги мешканців громади.

З 1 січня 2022 року в Україні формуються бригади та батальйони територіальної оборони, що передбачено Законом України «Про основи національного спротиву». Тому, кожен хто виявить бажання проходити військову службу у межах місця проживання, може підписати контракт та стати військовослужбовцем Збройних Сил України.

Національний спротив - комплекс заходів, які організовуються та здійснюються з метою сприяння обороні України шляхом максимально широкого залучення громадян України до дій, спрямованих на забезпечення воєнної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності держави, стримування і відсіч агресії та завдання противнику неприйнятних втрат, з огляду на які він буде змушений припинити збройну агресію проти України.
     До територіальної оборони входять:
військова складова територіальної оборони включає органи військового управління, військові частини Сил територіальної оборони Збройних Сил України, інші сили і засоби сил безпеки та сил оборони, які залучаються до виконання завдань територіальної оборони;
цивільна складова територіальної оборони включає державні органи, органи місцевого самоврядування, які залучаються до територіальної оборони;
військово-цивільна складова територіальної оборони включає штаби зон (районів) територіальної оборони та добровольчі формування територіальних громад, які залучаються до територіальної оборони.
      Основне завдання територіальної оборони:
-    своєчасне реагування та вжиття необхідних заходів щодо оборони території та захисту населення на визначеній місцевості до моменту розгортання в межах такої території угрупування військ (сил) або/чи угрупування об’єднаних сил, призначених для ведення воєнних (бойових) дій з відсічі збройній агресії проти України;
-    участь у посиленні охорони та захисті державного кордону;
-    участь у захисті населення, територій, навколишнього середовища та майна від надзвичайних ситуацій, ліквідації наслідків ведення воєнних (бойових) дій;
- участь у підготовці громадян України до національного спротиву;
-    участь у забезпеченні умов для безпечного функціонування органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування та органів військового управління;
-    участь в охороні та обороні важливих об’єктів і комунікацій, інших критично важливих об’єктів інфраструктури, визначених Кабінетом Міністрів України та об’єктів обласного, районного, сільського, селищного, міського значення, районного у містах рад, сільських, селищних, порушення функціонування та виведення з ладу яких становлять загрозу для життєдіяльності населення;
-    участь у забезпеченні заходів громадської безпеки і порядку у населених пунктах;
-    участь у боротьбі з диверсійно-розвідувальними силами, іншими збройними формуваннями агресора;
-    участь в інформаційних заходах, спрямованих на підвищення рівня обороноздатності держави та на протидію інформаційним операціям агресора (противника).
     Вимоги до бійців територіальної оборони невисокі. Військовий досвід або стать значення не мають. Обмеження за віком - від 18 до 60 років. Заняття - у вільний від роботи час. Також на службу в підрозділи ТрО запрошуються офіцери запасу, які мають досвід військової служби, а також військовозобов’язані та резервісти без досвіду військової служби, які мають змогу зайняти старшинські, сержантські та солдатські посади.
     Гарантоване грошове, речове та медичне забезпечення, військова служба в межах проживання, збереження місця роботи та середньомісячного заробітку та пенсій.
     Для підписання контракту на проходження дійсної військової служби в підрозділі територіальної оборони слід звернутися до четвертого відділу Тернопільського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки за адресою: смт.Козова, вул.Тернопільська,9 тел.0354721164, 0971690059.

Захистити Україну може кожен!
Долучайся до сил територіальної оборони!