Правопросвітницький захід у Теофіпільському закладі освіти на тему: «Протидія булінгу»

  • 773

 

    Фахівець Козівського бюро правової допомоги Оксана Адамів провела правопросвітницький захід у Теофіпільській ЗОШ  I- III ст.  Останніми роками серед учнівської молоді надзвичайно загострилася проблема насильства, здійснюваного самими дітьми одне до одного. Це соціальна проблема всього світу протягом останніх ста років, однак вона ще й досі не вивчена.

     Булінг - визначається як утиск, дискримінація, цькування. Цей термін означає тривалий   процес свідомого жорстокого ставлення фізичного і психічного з боку  дитини або групи до іншої дитини або інших дітей. Мотивацією до булінгу стають заздрість, помста, відчуття неприязні, прагнення відновити справедливість; боротьба за владу; потреба підпорядкування лідерові, нейтралізації суперника, самоствердження тощо.

    Людину, яку вибрали жертвою і яка не може постояти за себе, намагаються принизити, залякати, ізолювати від інших різними способами.

             Найпоширенішими формами булінґу є:

  • словесні образи, глузування, обзивання, погрози;
  • образливі жести або дії, наприклад, плювки;
  • залякування за допомогою слів, загрозливих інтонацій, щоб змусити жертву щось зробити чи не зробити;
  • ігнорування, відмова від спілкування, виключення із гри, бойкот;
  • вимагання грошей, їжі, речей, умисного пошкодження особистого майна жертви.
  • фізичне насилля (удари, щипки, штовхання, підніжки, викручування рук, будь-які інші дії, які заподіюють біль і навіть тілесні ушкодження);
  • приниження за допомогою мобільних телефонів та інтернету,  а саме(СМС-повідомлення, електронні листи, образливі репліки і коментарі у чатах і поширення чуток і пліток).

   Види булінґу можна об’єднати у групи словесного (вербального), фізичного, соціального (емоційного) й електронного (кібербулінґ) знущання, які часто поєднуються для більш сильного впливу.

   Більшість знущань відбуваються словесно: принизливі обзивання, глузування, жорстока критика, висміювання. На жаль, кривдник часто залишається непоміченим і непокараним, однак образи безслідно не зникають для «об’єкта» приниження.

   Фізичне насильство найбільш помітне, однак становить менше третини випадків булінґу (нанесення ударів, штовхання, підніжки, пошкодження або крадіжка особистих речей жертви та ін.).

   Найскладніше зовні помітити соціальне знущання — систематичне приниження почуття гідності потерпілого через ігнорування, ізоляцію, уникання, виключення.

    На даний час набирає обертів кібербулінґ. Це приниження за допомогою мобільних телефонів, інтернету. Діти реєструються в соціальних мережах, створюють сайти, де можуть вільно спілкуватися, ображаючи інших, поширювати плітки, особисті фотографії або зроблені в роздягальнях чи вбиральнях.

    Молодші школярі мають неодмінно звертатися по допомогу до дорослих — учителів і батьків. Допомога дорослих дуже потрібна і в будь-якому іншому віці, особливо якщо дії кривдників можуть завдати серйозної шкоди фізичному та психічному здоров'ю.  Підлітки можуть спробувати самостійно впоратись із деякими ситуаціями.

   Для більше детальної інформації учням а також вчителям було проінформовано адресу  за якою вони можуть звертатись до:

Козівське бюро правової допомоги смт. Козова, вулиця Дорошенка 3, та тел.:(03547) 2- 22 – 24.

Фото без опису