Правопросвітницький захід «Запобігання та протидія домашньому насильству»

5 жовтня 2021 року в приміщенні Тернопільського районного сектору №3 філії Державної установи «Центр пробації» в Тернопільській області відбувся правопросвітницький захід на тему: «Запобігання та протидія домашньому насильству» за участі в.о начальника відділу Козівського бюро правової допомоги Пекар Оксаною та провідного інспектора Тернопільського районного сектору №3 Тиманською Марією

Питання протидія домашньому насильству регулюється Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», в якому стаття 1.ч.1.п.3 визначає домашнє насильство як - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

Під час заходу фахівець розповіла на кого ж поширюється дія даного Закону, незалежно від факту спільного проживання, а також яка передбачена відповідальність за вчинення домашнього насильства.

За вчинення домашнього насильства передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. Так адміністративна відповідальність передбачає:

-Штраф 170-340 грн,

-Громадські роботи 30-40 годин,

-Арешт до 7 діб.

Тоді як кримінальна відповідальність:

-Громадські роботи 150-240 годин, арешт до 6 місяців

-Обмеження волі до 5 років

-Позбавлення волі до 2 років

Додаткові заходи впливу, які можуть бути застосовані стосовно кривдника:

Терміновий заборонний припис, який може містити такі заходи:

-Зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи;

-Заборона на вхід та перебування в місці проживання (перебування) постраждалої особи;

-Заборона в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.

Виноситься терміновий заборонний припис на строк до 10 діб.

Ще одним інструментом захисту постраждалої особи є обмежувальний припис, який виноситься судом на строк від 1 до 6 місяців. Він може бути продовжений на такий самий строк, та містить більше заборон для кривдника.

Так, обмежувальний припис містить такі заходи:

-Заборона перебувати в місці спільного проживання (перебування) з постраждалою особою;

-Заборона особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, якщо вона за власним бажанням перебуває у місці, невідомому кривднику, переслідувати її та в будь-який спосіб спілкуватися з нею; усунення перешкод у користуванні майном, що є об’єктом права спільної сумісної власності або особистою приватною власністю постраждалої особи;

-Обмеження спілкування з постраждалою дитиною;

-Заборона наближатися на визначену відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місць частого відвідування постраждалою особою;

-Заборона вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою або контактувати з нею через інші засоби зв’язку особисто і через третіх осіб.

Отже, під час заходу було розглянуто, що таке домашнє насильство, якими законами регулюється, на кого поширюється дія даного закону та розглянуто спеціальні заходи щодо протидії домашньому насильству, а також повідомлено куди можна звернутись для отримання безоплатних правових послуг,  звертатись за адресою:

смт. Козова, вулиця Дорошенка 3, та тел..:(03547) 2- 22 – 24.