Щодо державної підтримки у сфері отримання дотацій за бджолосім’ї для фізичних осіб та суб’єктів господарювання, які є власниками бджолосімей

Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки сільгосптоваровиробників» від 08 лютого 2017 року № 77 (зі змінами), визначено напрями державної підтримки на 2021 рік, одним із яких є державна підтримка розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції, в тому числі спеціальна бюджетна дотація за наявні бджолосім’ї.

Механізм і напрями надання підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції визначено постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 № 107 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції» (у редакції постанови Кабінеті Міністрів України від 12.05.2021 № 517) (далі – Порядок використання коштів).

Пунктом 7 Порядку використання коштів визначено, що для отримання дотації за бджолосім’ї фізичні особи та суб’єкти господарювання, які є власниками бджолосімей, подають документи за місцезнаходженням пасіки до виконавчого органу відповідної сільської, селищної, міської ради до 1 жовтня поточного року.

Довідку, про реєстрацію пасіки із зазначенням кількості наявних бджолосімей на останню звітну дату на момент подання документів (фізичні особи та фізичні особи - підприємці, зокрема сімейні фермерські господарства) видає місцева державна адміністрація або орган місцевого самоврядування, що здійснювали реєстрацію пасіки відповідно до Порядку.

Згідно з частиною першою статті 10 Закону України «Про місцеве самоврядування» сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Тобто, для отримання дотації за бджолосім’ї фізичні особи та суб’єкти господарювання, які є власниками бджолосімей, подають документи за місцезнаходженням пасіки до виконавчого органу відповідної сільської, селищної, міської ради.