Як не платити борги попередніх власників вашої квартири

  • 3572

     Бувають випадки, коли люди після придбання нерухомості - квартири або будинку, зустрічаються з проблемою погашення боргів за комунальні послуги попередніх власників.

     Перед тим, як підписати договір купівлі-продажу нерухомості, обов'язково вимагайте у продавця довідку про відсутність заборгованості за комунальні послуги, якими користувалися колишні власники житла. Таку довідку продавець об'єкта нерухомості може взяти в ЖЕКу або ОСББ. Також, щоб уникнути проблем, можна попросити продавців надати вам копії останніх квитанцій по оплаті комунальних послуг, в яких чітко буде прописано про те, скільки було нараховано і сплачено за адресою житла, яке ви збираєтеся придбати. Можна ще і самостійно поспілкуватися з балансоутримувачем будинку та всіма організаціями, що надають комунальні послуги, але цього практично не робить ніхто.

Що робити, якщо у продавця накопичився борг за ЖКП

     Якщо все таки Ви купили житло без вищезазначених превентивних дій або отримали довідку про відсутність заборгованості по комуналці від продавця, яка виявилася підробленою і в результаті розумієте, що борги колишнього власника квартири перейшли до вас - не панікуйте, вихід є.

     Згідно зі статтями 66, 67, 162 ЖК України за користування житловим приміщенням, яке належить громадянину на праві приватної власності повинна оплачуватися плата за утримання будинку, прибудинкової території та плата за спожиті комунальні послуги.

Пунктом 1 частини першої статті 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено, що право споживача одержувати вчасно та відповідної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством та умовами договору на надання житлово-комунальних послуг, водночас такому праву прямо відповідає визначений пунктом 5 частини третьої статті 20 цього Закону обов'язок споживача оплачувати житлово-комунальні послуги у терміни, встановлені договором або законом.

На підставі вищевказаних норм закону споживачі зобов'язані сплатити житлово-комунальні послуги, якщо вони фактично користувалися ними.

Але не дивлячись на це, постачальники комунальних послуг не поспішають списувати борг за ті комунальні послуги, що не були вчасно сплачені колишнім власником житла і відповідно перейшли до нового власника. Потрібно зауважити, що якщо ви купили квартиру з боргами і не знаєте як від них позбутися, постачальники комунальних послуг можуть погрожувати вам подачею позову до суду з вимогою стягнути ту заборгованість, яка накопичилась. Часто буває, що такі організації звертаються до суду із заявою про видачу судового наказу про який в подальшому в силу різних обставин новий господар може і не знати. Якщо ж вони звертаються до суду з позовом до нового власника квартири, то в більшості випадків суд відмовляє в задоволенні позову про стягнення заборгованості за комунальні послуги з колишнього власника, оскільки він не є відповідачем по справі.

     Але для того, щоб потім не оскаржувати рішення суду стосовно стягнення з вас (нового власника нерухомості) заборгованості за комуналку попереднього власника нерухомості і не задумуватися про те, чи повинен новий власник платити борги по квартплаті, радимо відразу ж після з'ясування того факту, що заборгованість все-таки є - звертатися з претензією до того, хто падає вам такі послуги. Якщо таке звернення буде безрезультатним, то наступний крок - це звернення до суду.

Отже, якщо Ви купили квартиру з боргами - ваш алгоритм дій буде наступний:

1.Складаєте претензію до постачальників комунальних послуг, у яких є заборгованість.

2.Готуєте позов з вимогою виключити з обліку за вашим особовим рахунком заборгованість попередніх власників квартири за період до моменту придбання вами нерухомого майна.

3.До позову додаєте потрібні докази: паспорт і код нового власника житла, договір купівлі-продажу, квитанції про сплату вами всіх комунальних послуг з моменту придбання нерухомості, копію претензії та, якщо є, відповідь на неї і інші.

4.Подаєте позов, який буде розглядатися в порядку цивільного судочинства.

     За правовими консультаціями та юридичною допомогою можна звернутися до Козівське бюро правової допомоги за адресою: смт. Козова, вул. Дорошенка, 3. Тел.: (03547) 2 – 22 – 24 .

Фото без опису